رئیس ثبت احوال میبد در نشست شورای ثبت وقایع حیاتی در مقایسه ازدواج در چهار ماهه اول امسال نسبت به چهار ماهه اول سال قبل ، پیش بینی نمود ، روند رشد 17 درصدی ازدواج در میبد با توجه به بالا رفتن سن ازدواج ، همچنان رو به کاهش باشد.

بام میبد : حسن زارعی رئیس ثبت احوال میبد در این نشست که صبح امروز با حضور مدیر کل ثبت احوال استان یزد ، فرماندار میبد و دیگر مسئولین این شهرستان برگزار شد ، ضمن ارائه گزارشی از ثبت وقایع حیاتی در میبد بیان کرد : با مقایسه آمار ثبت ولادت میبد در سال 95 که 2 هزار و 365 مورد و در سال نیز 96 ، 2 هزار و 270 مورد بوده است ، 3 درصد کارهش ولادت داشته ایم .

وی نرخ رشد جمعیت در شهرستان میبد را 2/9 ، استان 2/5 و 1/5 خواند و افزود : ما در این ارتباط نسبت به استان و کشور وضیعیت بالاتری را داریم ، اما نرخ رشد جمعیت متعادل به صورتی که ما رشد منفی نداشته باشیم را 2/1 محاسبه نموده اند.

رئیس ثبت احوال میبد ، آمار ثبت وفات در سال 96 را ، 395 نفر عنوان نمود که از این تعداد ، 221 نفر مرد و 174 زن بوده است و این آمار نسبت به سال 95 ، 30 درصد افزایش داشته است.

وی همچنین آمار ثبت ازدواج در سال گذشته را 585 مورد اعلام کرد که نسبت به سال 95 که 621 بوده است ، این 5 درصد کاهش داشته است.

رئیس ثبت احوال میبد در ادامه با اشاره به اینکه ، آمار ارائه شده ازدواج در میبد ، بر اساس ثبت در دفترخانه های ازدواج می باشد ، اظهار داشت : میانگین سنی ازدواج نیز در مردان 26/8 و خانمها 21/8 می باشد ، همچنین در سال 96 ، 85 واقعه طلاق در میبد ثبت شده است که 45 مورد آن ساکن میبد و 40 مورد دیگر نیز ساکن شهرهای دیگر بوده اند.

وی در خصوص آمار ثبت وقایع در چهار ماهه اول امسال نسبت به چهار ماهه سال قبل گفت : آمار ولادت در چهار ماهه نخست امسال را 698 واقعه و در چهار ماهه سال قبل ، 762 مورد می باشد که در مقایسه 8/5 درصد کاهش داشته است ، همچنین آمار فوت در مقایسه چهار ماهه اول امسال ، که 139 مورد و در چهار ماهه اول سال قبل ، 109 مورد بوده است که نشان می دهد ما 27 درصد افزایش فوت داشته ایم.

زارعی آمار ازدواج در چهار ماهه اول امسال را نیز 177 مورد و در سال چهارماهه سال گذشته هم 214 مورد بیان کرد در مقایسه امسال نسبت به پارسال 17 درصد کاهش داشته است .

وی آمار طلاق در چهار ماهه اول امسال و پارسال را به طور جداگانه 24 مورد عنوان نمود که در مقایسه تفاوتی نداشته است.

رئیس ثبت احوال میبد نامهای انتخابی پسران در سال 96 به ترتیب بیشترین آمار نامگذاری ، ابوالفضل ، امیر علی ، امیر عباس ، امیرحسین و امیرضا و نامهای انتخابی دختران را فاطمه ، زهرا ، زینب ، حلما و ریحانه ذکر نمود که اسم فاطمه در همه ماه ها رتبه اول را داشته است.

این مسئول در مورد کارت ملی و شناسنامه نیز بیان کرد : افراد واجد شرایط برای دریافت کارت ملی در شهرستان ، 68 هزار و 544 می باشند که از این تعداد ، برای 48 هزار و 511 نفر کارت صادر شده است، همچنین تا به حال برای 39 هزار و 914 جلد شناسنامه صادر شده است که در دو دفتر پیشخوان در سطح شهر، خدمات اولیه آن را انجام می دهند.