پیش بینی ادامه روند رشد رو به کاهش ازدواج در میبد با توجه به افزایش سن ازدواج در این شهرستان

رئیس ثبت احوال میبد در نشست شورای ثبت وقایع حیاتی در مقایسه ازدواج در چهار ماهه اول امسال نسبت به چهار ماهه اول سال قبل ، پیش بینی نمود ، روند رشد 17 درصدی ازدواج در میبد با توجه به بالا رفتن سن ازدواج ، همچنان رو به کاهش باشد.

بام میبد : حسن زارعی رئیس ثبت احوال میبد در این نشست که صبح امروز با حضور مدیر کل ثبت احوال استان یزد ، فرماندار میبد و دیگر مسئولین این شهرستان برگزار شد ، ضمن ارائه گزارشی از ثبت وقایع حیاتی در میبد بیان کرد : با مقایسه آمار ثبت ولادت میبد در سال 95 که 2 هزار و 365 مورد و در سال نیز 96 ، 2 هزار و 270 مورد بوده است ، 3 درصد کارهش ولادت داشته ایم .

وی نرخ رشد جمعیت در شهرستان میبد را 2/9 ، استان 2/5 و 1/5 خواند و افزود : ما در این ارتباط نسبت به استان و کشور وضیعیت بالاتری را داریم ، اما نرخ رشد جمعیت متعادل به صورتی که ما رشد منفی نداشته باشیم را 2/1 محاسبه نموده اند.

رئیس ثبت احوال میبد ، آمار ثبت وفات در سال 96 را ، 395 نفر عنوان نمود که از این تعداد ، 221 نفر مرد و 174 زن بوده است و این آمار نسبت به سال 95 ، 30 درصد افزایش داشته است.

وی همچنین آمار ثبت ازدواج در سال گذشته را 585 مورد اعلام کرد که نسبت به سال 95 که 621 بوده است ، این 5 درصد کاهش داشته است.

رئیس ثبت احوال میبد در ادامه با اشاره به اینکه ، آمار ارائه شده ازدواج در میبد ، بر اساس ثبت در دفترخانه های ازدواج می باشد ، اظهار داشت : میانگین سنی ازدواج نیز در مردان 26/8 و خانمها 21/8 می باشد ، همچنین در سال 96 ، 85 واقعه طلاق در میبد ثبت شده است که 45 مورد آن ساکن میبد و 40 مورد دیگر نیز ساکن شهرهای دیگر بوده اند.

وی در خصوص آمار ثبت وقایع در چهار ماهه اول امسال نسبت به چهار ماهه سال قبل گفت : آمار ولادت در چهار ماهه نخست امسال را 698 واقعه و در چهار ماهه سال قبل ، 762 مورد می باشد که در مقایسه 8/5 درصد کاهش داشته است ، همچنین آمار فوت در مقایسه چهار ماهه اول امسال ، که 139 مورد و در چهار ماهه اول سال قبل ، 109 مورد بوده است که نشان می دهد ما 27 درصد افزایش فوت داشته ایم.

زارعی آمار ازدواج در چهار ماهه اول امسال را نیز 177 مورد و در سال چهارماهه سال گذشته هم 214 مورد بیان کرد در مقایسه امسال نسبت به پارسال 17 درصد کاهش داشته است .

وی آمار طلاق در چهار ماهه اول امسال و پارسال را به طور جداگانه 24 مورد عنوان نمود که در مقایسه تفاوتی نداشته است.

رئیس ثبت احوال میبد نامهای انتخابی پسران در سال 96 به ترتیب بیشترین آمار نامگذاری ، ابوالفضل ، امیر علی ، امیر عباس ، امیرحسین و امیرضا و نامهای انتخابی دختران را فاطمه ، زهرا ، زینب ، حلما و ریحانه ذکر نمود که اسم فاطمه در همه ماه ها رتبه اول را داشته است.

این مسئول در مورد کارت ملی و شناسنامه نیز بیان کرد : افراد واجد شرایط برای دریافت کارت ملی در شهرستان ، 68 هزار و 544 می باشند که از این تعداد ، برای 48 هزار و 511 نفر کارت صادر شده است، همچنین تا به حال برای 39 هزار و 914 جلد شناسنامه صادر شده است که در دو دفتر پیشخوان در سطح شهر، خدمات اولیه آن را انجام می دهند.