شهردار میبد در نشست خبری با خبرنگاران ، دادن تسهیلات و ارائه پروانه رایگان را به کسانی که در راستای طرح اجرای پروژه اجتماعی مسکن در بافت تاریخی ، اقدام به ساخت بنا نمایند ، نوید داد.

بام میبد : محمود اسد زاده شهردار میبد در این نشست که به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار در هتل رستوران گلشن برگزار شد ، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد شهرداری میبد ، بیان کرد : با توجه به پیش بینی 30 میلیارد تومان بودجه ای که برای شهرداری شده بود ، تمام تلاش همکاران من در شهرداری ، به تحقق این بودجه جهت اجرای پروژه های نیمه تمام و نیز طرحهای ویژه ای که مردم انتظار داشتند و همچنین تعهداتی که شورای پنجم به مردم وعده داده بود ، معطوف شد.

وی افزود : در شش ماهه دوم سال 96 با همکاری شورا و کمیته درآمد شهرداری ، بودجه مصوب پیشنهادی در حدود 32 میلیارد تومان محقق شد که از این مبلغ بودجه تاکنون حدود 11 الی 12 میلیارد آن هزینه آزادسازی های شده که در واحد املاک جزء تعهدات شهرداری هم از جهت اجرای احکام قطعی بوده و هم از جهت آزادسازی هایی بوده که بر اساس طرح های ترافیکی مصوب سال های قبل ضرورت داشته است .

شهردار میبد در ادامه طرحهایی را که در راستای اجرای طرحهای ترافیکی بوده ، نظیر بلوار خواجه رشیدالدین میبدی ، تکمیل رفوژ میدان شهرداری تا میدان هفت تیر ، آزادسازی های مسیر آیت الله خامنه ای ، آراد سازی ها در مسیر خیابان محمودآباد تا میدان مادر ، آزاد سازی سه راه مهرجرد و… مورد بازدید قرار گرفت ، برشمرد.

وی بیشترین هزینه اعمال شده شهرداری را در شهیدیه ذکر نمود و افزود : امروز ما شاهد پیشرفت پروژه حسینی نسب هستیم همراه با آزادسازی هایی که به دنبال آن صورت گرفته و میدان هایی که در این محله ایجاد شده است ، همچنین دو پارکی که در این منطقه در حال احداث و پیگیری است.

اسد زاده شهرک آیت الله اعرافی در شهیدیه را جزء اولین شهرکهای احداثی شهر میبد بعد از انقلاب عنوان نمود که در محله هدف به عنوان ستاد بازآفرینی کشور معرفی کرده ایم و حدود 500 میلیون تومان برای آن آنجا اعتبار تعیین شده است.

شهردار میبد ، به طراحی هایی که توسط واحد طراحی شهرداری در اجرای طرح تفصیلی شهر میبد و اصلاح معابر و خیابانهای اصلی شهر با پیمانکاری شرکت صدرا طی قراردادی به مبلغ 106 میلیون تومان صورت گرفته ، هم اشاره نمود و اظهار امیدواری نمود که با تایید و به نتیجه رسیدن این طرح ۳۲۰۰ پرونده ای که در این مسیر دچار مشکلات و گره های کور کمیسون ماده 5 بود ، مرتفع شود.

وی همچنبن پروژه هایی چون مرمت مسیر ده آباد ، مجموعه معابر قدیمی محله مهرجرد ، مرمت مسیر نخل برداری حسینیه فیروزآباد ، بهسازی و احداث پارکینگ حسینیه قلعه فیروزآباد ، ایجاد چند پارک جدید در محله هایی چون مهرجرد ، اختصاص هزینه 400 میلیون تومان جهت زیرسازی و کف سازی پارک بهاران ، احداث پارکهای دیگری به غیر از پارک شهیدیه که هرکدام 20 هکتار است به نام پارک شادی و شکوفه و … را برشمرد که طی تفاهم نامه با میراث در حال اجرا است یا اجرای آن به اتمام رسده است .

شهردار میبد پروژه هایی را نیز در حوزه بهداشت نظیر اصلاح مجموعه کشتارگاه با هزینه کرد 270 میلیون تومان و همچنین در حوزه موتوری شهرداری که اتوبوس جدیدی خریداری شده برای امور فرهنگی به مبلغ 450 میلیون تومان ، تانکر ده چرخ جدید برای استفاده در فضای سبز شهرداری و خرید دستگاه جدید بیل مکانیکی ذکر نمود .

این مسئول با اشاره به پروژه های دیگر در حوزه های مختلف ، پروژه مهم اصلاح مجموعه عوارض که طبق قانون شهروندان باید در مجموعه مدیریت شهری هزینه بکنند ، نام برد ، در خصوص تخلف هایی در ارتباط عدم پرداخت بدهی عوارض مشاغل سخت و ویژه و بیان کرد :  ما امروز شاهد شناسایی کلیه مجموعه عوارض در حوزه کسب ویژه و ارسال مدارک هستیم که بدهکاری شهروندان و مخصوصا اهالی که دارای مشاغل سخت هستند ، مشخص شود و امیدواریم با همکاری مردم ، بتوانیم پروژه های دیگر شهر را در سایه تخفیف هایی که شهرداری برای دوره های گذشته اعمال نموده ، دنبال کنیم .

وی پیگیری طلب شهرداری و مجموعه مدیریت شهری از ادارات دولتی را نیز عنوان نمود که تا به حال حدود 50 میلیون تومان بدهی ادارات مشخص شده است که امیدواریم بعد از گذشت مهلت قانونی که برای اعتراض به این موضوع برای آنها در نظر گرفته شده ، بتوانیم در شش ماهه دوم بخشی از این طلبها را در حوزه بهسازی ، عمران و فعالیتهای فرهنگی هزینه کنیم.

اسد زاده همچنین ضمن درخواست از مردم شهرک ها در جهت پرداخت مطالبات شهرداری و هزینه های که باید به شهرداری در جهت دادن خدمات بیشتر به آنها ، انجام دهند ، به خصوص از کارخانجات شهرک جهان آباد که مطالباتی را به شهرداری بدهکارند و همچنین حدود 5 سال است خدمات آتش نشانی را دریافت می کنند ، درخواست پرداخت مطالبات نمود.

شهردار میبد نصریح نمود : یکی از مشکلات بسیار مهمی که هم فشار زیادی به مردم و شهروندان شهر میبد آورده و هم در حقیقت موارد ناخواسته ای است که هزینه های سنگینی را به شهر تحمیل می کند ، احداث 12 شهرک حاشیه ای در میبد است که در طی 30 سال گذشته بار تکالیف خدماتی این شهرک ها را به عهده همه مردم گذاشتند ، در صورتی که برخی از افرادی که در این شهرکها زندگی می کنند غیر بومی هستند و افزادی هستند که د رحاشیه شهر بدون پروانه به ساخت و ساز اقدام نموده اند .

وی افزود : بعضی از این شهرکها در ارتباط با مراکزی چون جهاد کشاورزی ، منابع طبیعی ، بنیاد مسکن و ایثارگران هستند که شهرداری طبق تبصره 3 ماده 101 قانون شهرداری ها ، شهرداری مطالبات سنگینی را از آنها طلب دارد و امیدواریم با پرداخت بخشی از بدهی خود در راستای خدمت رسانی به مجموعه این شهرکها اقدام کنند.

شهردار میبد همچنین ارائه پروانه رایگان جهت احداث 120 متر بنا و نیز دادن مبلغ وام کم بهره 80 میلیون تومان برای دو ساخت دو واحد ، به کسانی که در راستای طرح اجرای پروژه اجتماعی مسکن در بافت تاریخی ، اقدام به ساخت بنا نمایند ، نوید داد و اظهار امیدواری نمود این امر مورد استقبال مردم به خصوص زوج های جوان قرار گیرد.

وی همچنین به اصلاحاتی که در دوایر مختلف شهرداری و نیز تشکیل کمیته هایی که در شهرداری به صورت روزانه شکل گرفته و تشکیل میز خدمت با استقرار کارشناسان ، اشاره نمود که به دنبال آن امروز ، دیگر دغدغه ارباب رجوع و ازدحام مراجعات آنها برای ارائه درخواست و مطالباتشان در شهرداری وجود ندارد.

اسد زاده به اجرای یک از کارهای بسیار مهم شهرداری یعنی پروژه فاضلاب نیز اشاره نمود و ضمن تشکر از صبر و متانت مغازه داران و خویشتن داری مردم و نیز بیان نظارت دقیق سهرداری در مرمت معابر در ارتباط با این پروژه ، بهره برداری از حدود 80 کیلومتر از این طرح زا ذکر نمود و اظهار امیدواری کرد که با همکاری پیمانکاران این پروژه با کمک استانداری در جهت مرتفع تمودن دغدغه مردم شهیدیه در خصوص تصفیه خانه ، بتوانیم شاهد ادامه این پروژه باشیم.