عضو شورای شهر میبد از دادن یک مکان ثابت برای خانمهای فعال در حوزه مشاغل خانگی جهت عرضه محصولاتشان خبر داد.

بام میبد : انسیه فلاح عضو شورای اسلامی شهر میبد در نشست شهرداری با خبرنگاران در خصوص فعالیتهای انجام شده برای بانوان توسط شهرداری و شورای شهر ضمن ایراد سخنانی بیان کرد: با مشارکت خیر محترم سید علی اکبر آتشی که منزل پدری خود را در اختیار شهرداری گذاشت و با بهسازی که در آنجا با هرینه ای به مبلغ 15 میلیون تومان شد ، فرهنگسرای بانوان با تشکیل کلاسهای فرهنگی ، هنری و تفسیر و ترجمه قرآن و نیز برگزاری کارگاه مشاوره در خرداد ماه امسال در این مکان شروع به کار کرد .

وی افزود : در کنار برگزاری کلاسها ، یکسری برنامه های تفریحی نیز برای بانوان در آنجا در نظر گرفته شده که خانمها اوقات فراغت خود را می گذرانند.

فلاح همچنین به فعال بودن بودن پارک بانوان در دو نوبت از شبانه روز یعنی 7 و نیم صبح الی ساعت 10 و عصرها نیز 6 الی 12 شب اشاره نمود و اطهار داشت : ده دوچرخه در پارک قبلا بوده و نعمیر شده ، مجوز خرید ده دوچرخه دیگر هم گرفته شده که در اختیار بانوان قرار می گیرد تا هر شب در یک سانس 2 ساعت و نیم بانوان مورد استفاده خود قرار دهند ، همچنین از فضای پارک برای فعالیتهای فرهنگی اجتماعی و برگزاری جشنواره هایی برای بانوان نیز استفاده می شود .

وی همچنین ، دادن 30 مورد تسهیلات اشتغال خانگی به خانمها را عنوان نمود که با نشست هایی که با مسئولین یک از بانکها شده است ، از 3 میلیون تومان تا 5 میلیون تومان به خانمها داده شده است.

عضو شورای اسلامی شهر میبد افزود : این طرح در حال حاضر متوقف شده ، اما سعی می شود با رایزنی هایی که صورت می گیرد ، این طرح دوباره به جریان بیفتد.

وی همچنین از اجرای طرح دیگری خبر داد که طی آن کارگاه های خیاطی و دامداری که با مدیریت خانمهای سرپرست خانوار اداره دارند ، بازدید می شود و آنها عضو کانون ثمین می گردند و تجهیزات لازم برای کار به آنها داده می شود و آنچه که تولید می شود را بازاریابی کرده و به بازار عرضه می کنند.

فلاح در ادامه گفت : با رایزنی هایی که صورت گرفته ، مغازه های بازارچه روز در پشت ایستگاه اتوبوسرانی به عنوان مکان ثابت در اختیاز بانوان کارآفرین و فعال در حوزه مشاغل خانگی برای عرضه محصولاتشان گذاشته می شود.

وی در پایان ساعات ملاقات عمومی در شورای شهر را روزهای یکشنبه 9 الی 12 عنوان نمود که مردم می توانند به بیان مشکلات خود بپردازند.