امام جمعه میبد گفت: امروز جریان مقاومت اسلامی در یک جنگ احزاب با دشمن قرار دارد، اما ملتی که در همه صحنه‌ها خوش درخشیده است، امروز وارد گردنه سختی شده و باید با همبستگی، اطاعت از رهبری و با باور بر توانایی‌ها از این شرایط عبور کند.

بام میبد : به نقل از نارین نیوز ، آیت‌الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های نمازجمعه شهر میبد با اشاره به فرارسیدن دهه اول ذی‌الحجه، این ماه را فرصت ارزنده تلاش برای رسیدن به قله‌های بلند تقوی و پارسایی برشمرد.

امام جمعه میبد در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به شرایط حساس کشور گفت: تمام استکبار با تمام قوا به جنگ ملت ایران آمده است و از همه ابزارهای اختلاف‌افکن برای فروپاشی اقتصاد ایران استفاده می‌کند.

وی اظهار داشت: امروز جریان مقاومت اسلامی در یک جنگ احزاب با دشمن قرار دارد، اما ملتی که در همه صحنه‌ها خوش درخشیده است، امروز وارد گردنه سختی شده و باید با همبستگی، اطاعت از رهبری و با باور بر توانایی‌ها از این شرایط عبور کند.

رییس حوزه‌های علمیه با بیان اینکه امروز فساد و‌ اختلاس واقعیت موجود کشور است، گفت: باید با دقت برای رفع این معضلات اهتمام ورزید. در بخش قوه قضاییه برخوردها سنجیده و درست باشد. در قوه مقننه اشکالاتی در نوع قانون‌گذاری و نظارت وجود دارد. روحانیت و نهادهای فرهنگی هم اشکالاتی دارند. اما همه این موارد قابل معالجه است و باید اصلاح شود.

وی تاکید کرد: باید مردانه وارد اقتصاد مقاومتی شویم و ملت نیز ضعف‌های درونی را برطرف کند و به کمک و همراهی دولت بیاید.

خطیب جمعه میبد با بیان اینکه مردم در سختی‌های زیادی قرار دارند، تاکید کرد: ریشه این موج سنگین حقد و کینه مستکبران از ملت ایران است. چون در صحنه‌های مختلف منطقه و بین‌المللی شکست خورده‌اند.

امام جمعه میبد درخصوص برخی زمزمه‌ها مبنی بر مذاکره با امریکا اظهار داشت: مسوولان باید از رهبری یاد بگیرند و با عذرخواهی مسیر اشتباه را ادامه ندهند.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به این که یک عده در داخل که دلهای سست و مرعوب دارند با دشمن همراهی می‌کنند، افزود: امریکایی‌ها می‌خواهند تمام هویت ما را بگیرند و لذا همه به میدان بیایند و موانع را با برنامه‌ریزی و کار شبانه‌روزی از پیش رو بردارند.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی شاخ‌های تروریست در منطقه را شکسته است، گفت: آمریکایی‌ها با تشکیل گروه اقدام و در آستانه کودتای ۲۸مرداد وارد عمل شده‌اند، اما توپ در زمین عهدشکنان و جنگ‌افروزان است. ملل عالم از آنها زجر کشیده‌اند و به همین دلیل مرگ بر امریکا از زبان مستضعفان عالم نیفتاده است.

آیت‌الله اعرافی خطاب به دولتمردان امریکا گفت: مذاکره با کسانی که عهدشکنی کرده‌اند غلط است و ملت و مسوولان جمهوری اسلامی در برابر شما ایستاده‌اند.

وی قدرت دفاعی ملت را امنیت‌آور و استقلال بخش دانست و عنوان کرد: قدرت فرهنگی و ایمان و اقتدار ما اصل و قدرت امنیتی و دفاعی در ادامه آن است. دولتمردان باید در حفظ اقتدار دفاعی و صنایع موشکی و دفاعی که بر پایه ایمان و اسلام است بکوشند.

امام جمعه میبد در پایان ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به مهین اسلامی، شهادت امام باقر(ع) و شهادت حضرت مسلم‌بن عقیل را تسلیت گفت.