امام جمعه موقت میبد گفت : کسانی که دست اندر کار مسائل اقتصادی بودند در حوزه اقتصاد به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در اقتصاد مقاومتی توجه نکردند و امروز این حال و روز ما است .

بام میبد : به نقل از میبد آدینه ، امام جمعه موقت میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته گفت : دشمنان از اول با انقلاب و شکل گیری حکومت اسلامی در ایران مشکل داشتند اما با پشتیبانی حرکت ملت و رهبری های امام راحل در همه توطئه ها و نقشه های چهل ساله خود شکست خوردند.

حجت الاسلام محمود کارگر تصریح کرد : ما در دوران جنگ و در طول انقلاب فهمیدیم که باید از جهات نظامی ، اقتصادی و پایگاه مردمی کشورمان قوی و با اقتدار باشد.

خطیب جمعه موقت میبد با بیان اینکه مسئولین و دست اندرکاران در بخشی از اداره کشور از رهبر معظم انقلاب تبعیت کردند افزود : امروز به همین علت دشمن از حیث نظامی می داند که حریف کشور قدرتمند ایران نیست و ناامید شده است بنابراین می خواهد با خلع سلاح و جلوگیری از پیشرفت ما در عرصه های مختلف ما را شکست دهد .

وی خاطرنشان کرد : اما کسانی که دست اندرکار مسائل اقتصادی بودند در حوزه اقتصاد به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در اقتصاد مقاومتی توجه نکردند و امروز این حال و روز ما است .

امام جمعه موقت میبد گفت : امروز این فشار اقتصادی که بر قشر مستضعف جامعه وارد شده است ؛ بخاطر بی تدبیری بعضی از افراد دست اندرکار امور اقتصادی است .
حجت الاسلام کارگر با اشاره به منابع و ذخایر و منابع انسانی فراوان کشور افزود : کشوری که هزار و 600 میلیار نقدینگی دست مردم و نیروی انسانی کارآمد دارد باید سرمایه ها را به سمت کشاورزی و راه های صحیح هدایت کند.

حجت الاسلام کارگر تبدیل 60 تن پشتوانه پول ملت به سکه و قرار دادن آن در اختیار یک عده پولدار و رانت خوار را بی تدبیری خواند و تصریح کرد : ما تیم اقتصادی که ملت را باور داشته باشد نیاز داریم .

خطیب جمعه موقت میبد گفت : دولت و مجلس و قوه قضائیه باید جلوی فساد را بگیرند و آنهایی که سکه و ارز گرفتند و بیت المال را تاراج کردند و باعث این مشکلات در کشور شدند به پای حساب بکشند .

وی افزود : چرا باید هزاران یورو ارز به فلان کشور بدهند اما ارز به کربلا که عده ای افراد مومن برای زیارت نیاز دارند نمی دهند .

امام جمعه موقت میبد در ادامه ، پیشاپیش عید غدیر عید امامت و ولایت را به نمازگزاران تبریک گفت و افزود : عید غدیر منحصر به زمان نیست و باید در همه اعصار باشد و روشی که امیرالمومنین حضرت علی (ع) در پیش گرفته است باید روش همه ملت ها و دست اندرکاران باشد .

حجت الاسلام کارگر با بیان اینکه در حکومت امیرالمومنین علی (ع) تبیعض و رانت خواری و دست درازی به بیت المال نبود ، گفت : تمسک به ولایت امیرالمومنین ، تبعیت از مقاصد اوست و کسانی که مدعی شعیه حضرت علی (ع) هستند باید در همه ابعاد از او تبعیت کنند .

وی خاطرنشان کرد : زنده نگه داشتن عید غدیر تنها به چراغانی و مرثیه خوانی و جشن نیست بلکه تبعیت از ولایت است و باید غدیر الگو جامعه باشد .

خطیب جمعه موقت میبد با بیان اینکه حکومتی که پیامبر از سوی خدا آورد و بعد از خود علی (ع) را به مردم معرفی کرد از نوع حکومت امامت است نه خلافت ، افزود : فردی را که پیامبر اسلام معرفی می کند در علم ، تقوا ، زهد و ساده زیستی سرآمد انسان های عصر خودش است.

وی گفت : پیام غدیر را امروز باید دریابیم و غدیری که تبعیت است ؛ دولت ، ملت و مجلس و قوای دیگر همه ولایت پذیر باشند تا از این مشکلات عبور کنیم .

حجت الاسلام کارگر ، دوم شهریور سالروز شهادت شهدای دولت شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت و گفت : دولت مردان باید مردم داری و ولایت پذیری این شهدا را الگوی خود قرار دهند .

وی سالروز شهادت شهید سید علی اندرزگو در سال 57 را گرامی داشت .

خطیب جمعه موقت میبد ، 15 ذی الحجه میلاد امام هادی (ع) را تبریک گفت و افزود : امام هادی پیشوای دهم شیعیان در نیمه ماه ذی الحجه سال 212 هجری در اطراف مدینه متولد شد و در سال 220 پس از شهادت پدرش در 8 سالگی به امامت رسید و پس از 33 سال امامت در دوران 6 حاکم در سن 41 سالگی به شهادت رسید .