مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در مراسم افتتاحیه حسینیه سربالا در فیروزآباد میبد ، ضمن تشکر از تلاش های استاد سید عبدالعظیم پویا در حفظ و معرفی مجموعه های تاریخی این شهرستان ، میبد را ریشه و یک از پایه های تمدن استان یزد خواند.

بام میبد : سید مصطفی فاطمی فیروزآبادی مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان یزد ، در این مراسم که به مناسبت عید سعید غدیر خم و نیز بزرگداشت پنجاهمین سال تاسیس هیئت حسینی فیروزآباد برگزار شده بود ، افزود : بازسازی حسینیه سربالا در فیروزآباد نیز در جهت حفظ اصالت و ریشه محله فیروزآباد که در مسیر تمدن استان یزد جایگاه ویژه ای دارد ، می باشد.

وی در ادامه ضمن ستودن موسیقی عاشورایی که در مراسم اجرا شد ، بیان کرد : این گونه موسیقی ها باید در سایه حمایتی که می تواند صورت گیرد ، در سایر شهرها و کشورها در جشنواره ها و همایش ها به عنوان موسیقی عاشورایی اجرا شود ، زیرا موسیقی عاشورایی ، با توجه به اینکه ما بخشی از فرهنگ خود را از عاشورا گرفته ایم ، اصالت ما را محسوب می شود .

گفتنی است به مناسبت های مختلف نظیر عید سعید غدیر خم و نیز ایام محرم ، برنامه هایی ویژه نظیر کاروان غدیر معروف به کاروان “اشراق ولایت ” و نیز نخل برداری و پختن آش حسین به همت اهالی محله فیروزآباد در میبد برگزار می شود.