به مناسبت روز جهانی کودک آیین افتتاح نمادین ثبت باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان و شروع دوشنبه های کتابخوانی با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و مسئولین بهزیستی استان در یکی از مهدکودک های یزد برگزار شد.

بام میبد : به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد ، در این مراسم مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد ضمن تبریک این روز به کودکان و همچنین مربیان آنها با تاکید بر ضرورت شروع فرهنگ کتابخوانی در سنین کودکی مربیان مهدکودک را قشری تاثیرگذار در این زمینه عنوان کرد و از آنها و همچنین مسئولین سازمان بهزیستی به خاطر مشارکت در طرح دوشنبه های کتابخوانی و جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان تقدیر نمود.

وی با بیان اینکه ما سعی داریم تا لذت کتاب‌خوانی را در بچه‌ها تقویت کنیم و خلاقانه با آن‌ها حرف بزنیم ، اظهار امیدواری کرد که با همکاری هم ، نهادهای متولی نسلی کتابخوان همراه با آگاهی در یزد پرورش داده شود.

جوادیان زاده در ادامه اظهار نمود : یکی از طرح‌هایی که استان یزد به‌ عنوان اولین استان در کشور اجرا می شود ، همین طرح دوشنبه‌های کتابخوان در مهدهای کودک است.

وی آشنایی کودکان از ابتدای دوران کودکی با کتاب و کتابخوانی را از جمله اهداف این طرح اعلام کرد.

وی افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد به‌ عنوان متولی این طرح با امضای تفاهم‌ نامه ا ی با اداره کل بهزیستی در استان یزد این طرح را در مهدهای کودک اجراء می کند.

وی افزود: در این طرح هر تیم ۱۰ تا ۱۲ نفر را در خود جای می‌دهد و به عنوان تیم‌های کتاب‌خوانی به این امر در مهدهای کودک می‌پردازد.

در پایان مراسم مجید جوادیان زاده هدیه ای به مناسبت روز کودک به بچه های مهدکودک صبا تقدیم کرد.