مصطفی فاطمی مدیرکل جدید میراث فرهنگی یزد در نشست ثبت جهانی زیلو خاطر نشان کرد : عزم ملی می طلبد تا هنر صنعت زیلو که صنعتی سیار و به عنوان اقتصاد محلی کاملا پویا می باشد ، ثبت جهانی شود.

بام میبد : مصطفی فاطمی مدیرکل میراث فرهنگی یزد در این نشست که با حضور ویدا توحدی مشاور معاونت صنایع دستی سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور و دیگر مسئولین استان و شهرستان میبد در محل فرمانداری برگزار شد ، ضمن تشکر از همه کسانی که در ارتباط با ثبت جهانی زیلو فعالیت نموده اند ، اظهار نمود. لازم است ، نشان دهیم  که هنر زیلو بافی در شهرستان میبد ، هنر صنعتی سیار و به عنوان اقتصاد محلی کاملا پویایی می باشد.

وی افزود : مسئولین نیز که آشنایی به این هنر صنعت دارند ، خوب است خود نیز در راستای ترویج این هنر به آن روی آورده و به بافت آن بپردازند.

مدیرکل میراث فرهنگی یزد همچنین بر واقعی نشان دادن هنر صنعت زیلو بافی و مردمی نمودن رویداد ثبت جهانی زیلو تاکید نمود و بیان کرد : نمود واقعی از زیلو و مردمی نمودن رویداد ثبت جهانی زیلو امری بسیار مهم و قابل توجه می باشد.

این مسئول در پایان با اشاره به روندی که باید برای جهانی شدن زیلو طی شود ، انجام تبلیغات در این حوزه از طریق نصب بیلبورد ، المان ، به راه انداختن کمپین های تبلیغاتی ، تبلیغات در فضای مجازی ، طراحی آرم ، تعیین شعار برای کمپین تبلیغاتی ، آماده سازی فضاهای فیزیکی و ساماندهی مسیر بازدید ارزیابان را ضروری شمرد.