تلاش در راستای جهانی شدن زیلوی میبد وظیفه همگانی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد در نشست ثبت جهانی زیلو ، تلاش در راستای جهانی شدن زیلوی میبد را وظیفه همگانی عنوان نمود و افزود : همه مردم شهرستان باید در امر جهانی شدن زیلوی میبد مشارکت داشته باشند.

بام میبد : علیرضا ابوالحسنی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد در ابتدای این نشست که با حضور ویدا توحدی مشاور معاونت صنایع دستی سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور ، مصطفی فاطمی مدیرکل جدید میراث فرهنگی یزد ، فرماندار میبد و دیگر مسئولین و نیز فعالین در حوزه زیلو بافی در محل فرمانداری میبد برگزار شد ، با اشاره به این نکته ، فعالیتهای انجام شده در راستای جهانی شدن زیلوی میبد ، تشریح نمود.

وی با اشاره به اینکه در راستای جهانی شدن زیلوی میبد ، با حضور فعالین و صاحبان فن در این حوزه کارگروهی تشکیل شده  ، بیان کرد : طی شکل گرفتن این کارگروه جلسات متعددی تشکیل شد و به دنبال آن نظرات ، پیشنهادات و راهکارهایی مطرح و اجرایی گردید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد در ادامه ضمن تشکر از همکاری های به عمل آمده از سوی شورای شهر و شهرداری ، لزوم تلاش در راستای جهانی شدن زیلوی میبد را یادآور شد و به انجام اقداماتی نظیر شناسایی کارگاه های تعطیل شده ، رونق و جلوه دادن به کارگاه های زیلو بافی ، ریبا سازی شهر و… اشاره نمود.

این مسئول همچنین بر تشکیل یک تیم اجرایی خدماتی جهت مرتفع کردن نواقص ، مدیریت و سر و سامان دادن به کارگاه های زیلوبافی تاکید نمود.

وی در پایان برنامه ریزی برای برگزاری مسابقات نمایشگاه های عکاسی در زمینه زیلو با همکاری اداره ارشاد و آموزش و پرورش ، آماده کردن المان زیلو ، ساخت کتیبه با موضوع زیلو و رنگ آمیزی و زیباسازی در و دیوار شهر با نقش و نگار زیلو را از فعالیتهای انجام شده برای ثبت جهانی زیلو برشمرد.

گفتنی است نشست برگزار شده با بیان سخنان مشاور معاونت صنایع دستی سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور ، مصطفی فاطمی مدیرکل جدید میراث فرهنگی یزد و مسئولین شهرستان میبد و نیز طرح راهکارهایی در جهت به نمایش گذاشتن بهترین نمود از زیلوی میبد ادامه یافت.