نمایشگاه خوشنویسی سید احمد علوی ابرقویی شامل 80 اثر پنجشنبه شب با حضور تعدادی از مسئولان محلی در فرهنگسرای شهرستان میبد گشایش یافت.
نمایشگاه خوشنویسی در میبد گشایش یافت.

بام میبد : به نقل از ایرنا ؛ این نمایشگاه که به مدت یک هفته برای بازدید علاقه مندان دایر است ، شامل خط نستعلیق، شکسته نستعلیق ، کار با قلم و مرکب ، خط و نقش با خودکار ، نگاره های خط و نقش و فضاسازی با نقطه است .

در آیین افتتاحیه نمایشگاه ، حسین فلاح فرماندار میبد با تمجید از آثار عرضه شده بیان کرد: این نقوش به تمام معنا ، انسان را وارد دنیایی دیگر می کند ، چون آنچه بر دل بر می آید ، لاجرم بر دل می نشیند.

همچنین هادی زارع مهرجردی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد با معرفی انجمن خوشنویسان بیان کرد : این انجمن در سال 1374 توسط استاد امامی زارچی تاسیس شد و فعال ترین انجمن هنری منطقه است.

به گفته وی هم اکنون 27 استاد ممتاز و حدود 200 خوشنویس در میبد فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه در خوشنویسی رابطه مداوم بین شاگرد و استاد وجود دارد، افزود: در نتیجه تاثیر معاشرت ، حسن خلقی که در استادان وجود دارد از استاد به شاگرد و از شاگردان به شاگردان نسل بعد منتقل می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد یادآور شد : در خوشنویسی استفاده از ادبیات تعلیمی مانند اشعار سعدی ، حافظ و مولوی مرسوم بوده و به تبع آن هنرمندان خوشنویس خود از این ادابیات تعلیمی تاثیر گرفته و تعالی پیدا می کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر آن هنرمند خوشنویس مکلف به رعایت چارچوب و قاعده خاصی که در این فن وجود دارد و از استاد به شاگرد می رسد ، است.