رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میبد گفت: این اداره امسال اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی متعدد نظیر آسیب های اجتماعی، مهارت های زندگی، بورس و سهامداری و آسیب های شبکه های مجازی نموده که همچنان ادامه دارد.

بام میبد : به نقل ایرنا، سید احمد علائی، عصر روز چهارشنبه در کارگاه آموزشی سلامت روان ویژه جامعه کار و تلاش بر اهمیت دادن به سلامت روان جوانان و نوجوانان در جامعه و نیز نسل آینده تاکید کرد.

وی افزود : آموزش سلامت روان در بین جوانان و نوجوانان اهمیت بسزایی دارد چرا که نوجوانان و جوانان سرمایه های کشور هستند و به عنوان پدران و مادران آینده شناخته می شوند، بنابراین سلامت روان آنها نه تنها برای خود شخص بلکه برای جامعه و نسل آینده نیز حائز اهمیت است.

وی یادآور شد: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میبد درنظر دارد با برگزاری برنامه های ورزشی و آموزشی ویژه جامعه کار و تلاش میبد در راستای سلامت جسم و روان کارگران شهرستان اقدام نماید.

فرزانه حسینی، مشاور و کارشناس این دوره آموزشی نیز در این کارگاه به نقش آگاهی عمومی از ابعاد مختلف سلامت روان در بهبود زندگی فردی و خانوادگی اشاره نمود و گفت: شناخت تفاوت های فردی بین زنان و مردان و آگاهی از روحیات، خلق و خو و تفاوت های فردی نقش بسزایی در بهبود کیفیت زندگی اجتماعی و خانوادگی افراد دارد.

وی با اعلام شعار سال سلامت روان با عنوان ‘سلامت روان جوانان و نوجوانان، جهان در حال تغییر’ و تاثیر شادی و نشاط در سلامت روان نوجوانان و جوانان، گفت: خانواده یکی از کانون هایی است که تاثیر مهمی در ترویج استفاده از مهارت های سالم زندگی دارد و والدینی که فاقد مهارت های مفید و سالم زندگی هستند با عدم تامین الگوی مناسب برای فرزندان، مشکلات عدیده ای را در آینده برای آنها بوجود می آورند.

وی با تاکید بر اینکه آگاهی خانواده ها از ویژگی های روانشناختی نوجوانان نقش مهمی در شکل دهی عزت نفس و در نهایت سلامت روان آنها دارد خاطر نشان کرد: یکی از راه هایی که کمک می کند تا جوانان و نوجوانان در مسیر صحیح زندگی قرار گیرند و به راحتی از پس مشکلات فرا رو برآید آشنایی و شناخت شاخص های بهداشت روان شامل روابط عاطفی، مدیریت استرس، کنترل خشونت، شناخت تفاوت های زن و مرد و آشنایی با شیوه های زندگی سالم است.

این مشاور و کارشناس سلامت روان با بیان اینکه بهداشت و سلامت روان کمک می کند تا افراد زندگی بهتری داشته باشند اظهار داشت: اجرای برنامه های شاد و متنوع در خانواده ها و تعیین زمانی خاص برای باهم بودن اعضاء خانواده و اجرای برنامه های شاد و متنوع موجب ارتقاء شاخص های سلامت روان در بین نوجوانان و جوانان و همبستگی بیشتر خانواده ها می شود.

در این دوره آموزشی که با حضور بیش از 140 نفر از کارگران شهرستان میبد در محل مسجد النبی شهرک صنعتی جهان آباد میبد برگزار شد، حاضران علاوه بر آشنایی با مولفه های سلامت روان و راه های ارتقاء آن به بحث و تبادل نظر در مباحث ارائه شده پرداختند.

مرکز شهرستان 100 هزار نفری میبد در 50 کیلومتری شمال غرب شهر یزد و در مسیر جاده شمال به جنوب و شرق کشور قرار دارد.