معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بازدید از بیمارستان امام جعفرصادق (ع) میبد گفت: برای توسعه اورژانس این بیمارستان 20 میلیارد ریال تامین شده است.

ایرنا – یزد :  دکتر قاسم جان بابایی چهارشنبه شب افزود : بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد با اینکه وضعیت خوبی دارد ، اما مشکل اساسی آن کوچک بودن فضای اورژانس بیمارستان است که به خوبی نمی تواند جوابگوی بیماران زیادی باشد.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ، فیزیک بیمارستان نیز مناسب نیست ، گفت : توسعه اورژانس بیمارستان که مهمترین پروژه آن است با تامین اعتباری که ممکن است تا 30 میلیارد ریال نیز افزایش یابد، شروع شده و به زودی شاهد توسعه آن خواهیم بود.

وی همچنین کمبود متخصص رادیولوژی که بیماران از آن شاکی هستند را یادآور شد و اضافه کرد: با توزیع نیروی متخصص رادیولوژی ، این مشکل رفع خواهد شد.

جان بابایی توسعه تخت های بیمارستانهای شهرهای جنوب کشور نظیر هرمزگان و سیستان بلوچستان را راه حل جلوگیری از مراجعه زیاد بیماران غیر بومی به استان یزد دانست که موجب ازدحام جمعیت در بیمارستانها و درمانگاه ها می شود و اظهار داشت: شهروندان استان یزد خود ساعتها باید در صف نوبت پزشکان متخصص باشند.

بیمارستان امام جعفر صادق (ع) شهرستان میبد در سال 1368 مراحل ساخت آن با همت خیرین در زمینی به مساحت 110 هزار مترمربع و زیربنای حدود 12 هزار مترمربع شروع و با همکاری دانشگاه شهید صدوقی یزد (در رابطه با تجهیزات زیربنائی) تکمیل و در 22 بهمن ماه 1380 افتتاح شد.