رئیس اداره اوقاف و امور خیریه میبد از مردم خواست در ایجاد وقف جدید بر نیازهای واقعی و نیازهای روز جامعه، بیشتر تمرکز داشته باشند.

یزد- ایرنا :  دلاوری، چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران افزود: موقوفات، صرف نیازهای روز جامعه نظیر مسکن، تامین جهیزیه و ازدواج جوانان، بیماریهای خاص و موضوعات شهری مانند احداث پارکینگ و … می شود.

وی با اشاره به اینکه اوقاف، متولی پلاک های موقوفه ای است که متولی ندارد تصریح کرد: دخل و تصرف در نیت هایی که واقفین در هنگام وقف داشته اند و یا دارند ، امکان پذیر نیست و اوقاف حتی نمی تواند درآمد وقف امامزاده ای را برای امامزاده دیگر هزینه کند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میبد گفت : استان یزد از نظر تعداد موقوفات در رتبه پنجم قرار دارد و از نظر درآمدی در مرتبه دوازدهم می باشد به دلیل اینکه 80 درصد موقوفات، کشاورزی است.

وی با بیان اینکه مردم ، ادارات و نهادها خود باید توجه در پرداخت بدهی اوقاف داشته باشند ، خاطرنشان کرد: با پیگیری های انجام شده، آموزش و پرورش، 150 میلیون تومان بدهی خود را پرداخت نموده است .

این مسئول در باره طرح جامع امامزاده ها گفت: این طرح در حوزه های عمرانی و فرهنگی ، انجام پروژه ها را بر طبق اصول و موازین عمرانی با هدف جلوگیری از اتلاف هزینه ها در نظر دارد و در اجرای آن همراهی متولیان امامزاده را می طلبد که بیشتر مایل هستند به صورت سنتی عمل کنند.

وی در ادامه اعزام مبلغین به مدارس را از برنامه های اداره اوقاف برشمرد که در حال اجراست.