امام جمعه موقت میبد با اشاره به رو به افول بودن قدرت آمریکا در طول چهل سال گذشته ، اظهار داشت : ملت ایران یک ملت عاشورایی است که با وحدت ، مقاومت و تدبیر خود تحریم ها را پشت سر خواهد گذاشت.

یزد- ایرنا: حجه الاسلام حسنی در خطبه های این هفته نماز جمعه میبد گفت: امروز سازمانهای بین المللی و مدعیان حقوق بشر شاهد حمله دیوانه وار ائتلاف سعودی و امارات علیه مردم مظلوم و بی پناه یمن هستند و چشم خود را به روی این جنایتها بسته اند.

وی افزود : قریب چهار سال است که بچه ها ، جوانان از جان گذشته یمنی و مردم فقیر و مظلوم یمن در مقابل حملات ظالمانه و ناجوانمردانه که قطعا با چراغ سبز و حمایت آمریکا انجام می شود ، مقابله می کنند و شهید می دهند ، اما در برابر این کشتار مردم و کودکان بی گناه که همراه با قحطی و گرسنگی است ، از سازمانهای مدافع حقوق بشر که کشته شدن حیوانی را در بوق و کرنا می کنند ، صدایی در نمی آید.

امام جمعه موقت میبد در ادامه با اشاره به ادبیاتی که این روزها مقامات آمریکایی به کار می برند و از مردم می خواهند اعتقادات خود را زیر پا گذارند ، خاطر نشان کرد : آمریکا فهمیده است که ملت ایران دست به دست هم داده اند تا به حول و قوه الهی تحریم ها را رو به شکست بکشانند.

وی خطاب به مسئولین با تاکید بر اینکه پشت سر گذاشتن این دوره نیاز به تدبیر و عزم جدی شما مسئولین دارد ، گفت : اگر مسئولین خود را نبازند و نگاهشان به غرب نباشد ، می توانند با تدبیر و نظارت ، در این وضعیت اقتصادی از خرد شدن کمر مردم و له شدن محرومین و مظلومین جلوگیری کنند و پیروزی و سربلندی ملت را در این امتحان رقم زنند.