دومین یادواره سرداران و 80 شهید فیروزآباد میبد با حضور خانواده های معظم شهدا ، مردم و مسئولین استان یزد و شهرستان میبد در حسینیه چهارده معصوم (ع) شهر میبد برگزار شد.

یزد- ایرنا: رئیس مؤسسه روایت سیره شهدا پنجشنبه شب در این مراسم گفت: در دنیا یک عده ای می میرند و یک عده ای نیز با رسیدن به درجه شهادت ، برد در زندگی را نصیب خود می کنند، همه امامان ، اولیا و همه صالحین در دنیا از خدا می خواهند که مرگ آنها را شهادت در راه خودش قرار دهد ، اما رسیدن به مرحله شهادت کاری دشوار است.
حجه ‌الاسلام محمد مهدی ماندگاری با اشاره به اینکه زمانی از نماز خواندن لذت می بردیم اما اکنون با چیزهایی که ما را مشغول کرده ، تنها 10 دقیقه ای برای نماز خواندن وقت می گذاریم تصریح کرد: برای نیل به شهادت ، لازم است از گناهانی که باعث شده لذت های ما تغییر کند ، دعاها ما اجابت نشود و به بلا دچار شویم دست بکشیم .
ماندگاری ادامه داد : هر سال گناهان ما زیاد تر می شود با اینکه هر سال مراسم های عزاداری ما با بیشترین جمعیت برگزار می شود و این موضوعی است که باید بنگریم که چه کرده ایم ، اگر عشق امام حسین (ع) داریم باید از او بپرسیم که آیا به ما اجازه می دهد کارهایی چون مردم آزاری ، همسایه آزاری ، مقید نبودن به نماز ، بی حجابی ، گرانفروشی ، بی انصافی ، چشم چرانی ، حقوق نجومی ، دست درازی به بیت المال ، احتکار ، اختلاس و… مرتکب شویم.
وی گفت : اگر ما بخواهیم از مرتکب شدن گناه در جامعه جلوگیری کنیم باید مسیر های گناه را با کم کردن اختلاط زن و مرد در جامعه و پرداختن به امر به معروف و آسان تر کردن ازدواج ها کور کنیم.
رئیس مؤسسه روایت سیره شهدا همچنین گذشت از خطاهای مردم ، گذشت از مال و تعلقات دنیوی و گذشت از جان را از دیگر راه های برای نیل به شهادت عنوان کرد.
از سه هزار و 850 شهید استان یزد ، 510 شهید را شهرستان میبد تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.