رئیس دانشگاه آزاد اسلامی میبد گفت: هدف از برگزاری بیست و ششمین جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل عرب (ایکاهو) در این واحد داشگاهی، حمایت از صنعت اسب و ایجاد شادابی و نشاط در جامعه میان علاقه مندان در این شهرستان است.

یزد – ایرنا : حسین اعرافی جمعه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: فعالیت در این صنعت بسیار مهم است و یزد قطب اول این صنعت در کشور محسوب می شود.
وی تصریح کرد: صنعت یادشده علاوه بر ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای میبد در ایجاد نشاط و شادابی مردم بسیار تاثیر گذار است.
رئیس دانشگاه آزاد میبد خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره با مشارکت و توانمندی بخش خصوصی و با همکاری مسئولان اداره های مرتبط صورت گرفت.
مسئول برگزاری جشنواره یادشده نیز گفت: این جشنواره با حضور سه داور از اسپانیا و کانادا به مدت سه شب برگزار می شود و شب اول آن به شب « سیلمی ها» معروف است .
وی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقه با شرکت 130 اسب از فردا( روزشنبه) شروع می شود، افزود: در میبد نزدیک به 2 هزار راس اسب عرب وجود دارد و با توجه به حمایت مسئولان شهرستان ، میبد یکی از قطب های مهم صنعت اسب استان یزد است و مردم نیز استقبال خوبی کردند و جشنواره هم برای سومین بار برگزار می شود.
وی افزود : با عنایت به اینکه سالن ورزشی دانشگاه آزاد نیاز به تعویض کف پوش برای راه اندازی رشته فوتبال ساحلی داشت، با پیشنهادی که داده شد به محل برگزاری جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل عرب اختصاص داده شد.