رئیس موسسه غدیرشناسی با بیان اهمیت فعالیت های دینی در معرفی ارزش های ناب اسلامی گفت: آنچه در کشور مورد غفلت قرار گرفت، توان دفاع علمی و استدلالی از غدیر و آموخته های مکتب ولایت است .

یزد – ایرنا : ححت الاسلام سعید شاه آبادی روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه کارگاه غدیر شناسی در میبد ، افزود: روشن شدن هدف در زندگی باعث می شود که انسان گامهای خود را با استواری بر دارد ، همچنین او را در رفع موانع در طریق حقیقت کمک می کند.
وی تصریح کرد: در 40 سال اخیر به برکت انقلاب اسلامی مراسم های گوناگونی در ارتباط با غدیر ، ولایت و بزرگداشت آن برگزار شد، باید راه بسیاری را پیمود تا حق غدیر ادا شود.
رئیس موسسه غدیرشناسی در ادامه با اشاره به اینکه توان دفاع علمی و استدلالی از غدیر و آموخته های مکتب ولایت چیزی فراتر و مستقل از عشق و شور و اخلاص است، اظهار داشت: چیزی که مشخص است ، این است نباید در برابر ساده ترین سئوال ها کم بیاوریم.
وی خاطرنشان کرد: دشمن مکتب ولایت وقتی که به نقطه آسیب پذیری ما پی ببرد ، ضربه اش را در آن محل وارد می کند، به همین دلیل هجمه دشمن در چهل سال بعد از انقلاب و به خصوص در دهه ای که گذشت شبهه افکنی است، اما متولیان دینی کشور هنوز جامعه را به طور کلی و عام و فرهیختگان را به طور خاص مسلح نکردند تا حداقل توان دفاعی از بنیان های اعتقادی داشته باشند.
شاه آبادی افزود : 40 هزار سایت وهابیت علیه مکتب ولایت در حال فعالیت است ، در این میان تنها 2 هزار سایت شیعه فعال است، متاسفانه بخش اعظم آن مربوط به شیعه واقعی نیست.
رئیس موسسه غدیرشناسی در ادامه چگونگی شکل گیری موسسه غدیرشناسی را تشریح کرد .
دوره 6 ماهه غدیر شناسی در محل شبستان آیت الله اعرافی میبد برگزار می شود.