توانمند کردن معلولان، نیاز به عشقی پایان ناپذیر دارد تا در سایه آن بتوان همراه با آنها زندگی را ساخت.

یزد- ایرنا: معلولان ، قشری آسیب پذیر هستند که بهترین کمک به آنها توانمند نمودن آنان برای رفع نیاز و رویارویی با مشکلات زندگی است، شاید اگر اندکی به پیرامون خود بنگریم می بینیم افرادی هستند که به نوعی زندگی آنها با معلولیت گره خورده است .
وجود یک فرد معلول در خانواده ، بودن در نقش مربی برای توانمند سازی معلولین ، بر پا نمودن موسسه ای با هدف خدمت رسانی به معلولان و… از مواردی است که موجب می شود افراد در قالب آن به درکی از معلولیت برسند و عشقی وجودشان را نسبت به معلولین مملو کند که شاید اگر در آن موقعیت قرار نمی گرفتند ، این عشق و درک از دنیای معلولیت را نداشتند.
سوم دسامبر مصادف با 12 آذر روز جهانی معلولین یاد آور رنج معلولین در زندگی و نیز زحمات کسانی است که با عشقی وصف ناپذیر سعی دارند اندکی از رنج معلولیت در افراد معلول کاسته شود و آنها فارغ از رنجی که دارند بتوانند پر و بال توانمند خود را در سایه بهره مندی از آنچه در اختیار دارند به سمت موفقیت بگشایند.
امروز در مرکز توانبخشی آموزشی معلولین زیر 15 سال سارینا از مراکز تحت نظارت اداره بهزیستی میبد شاهد خدمت رسانی مربیان دلسوز و عاشق به کودکان معلول ذهنی بودیم ، کودکانی که به واقع با توانمند شدن به مدد دریافت مستمر خدماتی که در این مرکز و مراکز دیگر توانبخشی ارائه می شود ، امید است روزی بتوانند کارهای خود را به تنهایی و بدون کمک به دیگران انجام دهند.
عزیزه آقایی با حضورش در مرکز سارینا به مدیریت دکتر صادقی پور سعی دارد در کنار مربیان در روند انجام فعالیت ها به صورتی مطلوب نقش داشته باشد ، خودش مادر فرزندی است که به نوعی با معلولیت دست و پنجه نرم می کند و معلولیت فرزندش از عواملی بود که او را بر آن داشت در کنار کمک به فرزند خود ، جایی را نیز مهیا نماید که بتواند در آنجا زیر نظر همسرش که نقشی عمده در انجام فعالیت هایی در راستای پیشگیری از معلولیت ها در سطح استان یزد و شهرستان میبد دارد ، به کودکان و نوجوانان آسیب پذیر دیگر کمک نماید.
آنجا موسسه ای شود تا نام فرزندش را بر سر در خود داشته باشد ، شاید که روزی وجود چنین جایی باعث شود که فرزندش و فرزندانش نیز با توانمندی خود، راه او را بپیمایند.
وی عشق ، دوست داشتن ، صبوری و پشتکار را مهمترین عوامل کمک به افراد معلول می داند
در مرکز سارینا علاوه بر نگهداری بچه ها ، آموزشهای تخصصی با توجه به ظرفیت بچه ها به آنها داده می شود.
این مرکز در زمینه بازی درمانی ، کاردرمانی ، گفتاردرمانی جهت ارائه خدمت به کودکان و نوجوانان معلول ذهنی فعالیت دارد.
فرزین خادمی معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار میبد و مسئولان بهزیستی این شهرستان از مراکز توانبخشی سارینا بازدید کردند.
در شهرستان میبد 10 مرکز توانبخشی آموزش تحت نظارت اداره بهزیستی در حال فعالیت هستند.