مرکز زنتیک میبد ازنظر سخت افزاری و نرم افزاری نیاز به تقویت دارد

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پیشگیری کمتر و موثر تر از درمان است ، گفت : مرکز زنتیک میبد از نظر سخت افزاری و نرم افزاری نیاز به تقویت توسط دولت و خیرین دارد.

بام میبد : دکتر کمال دهقانی فیروزآبادی در حاشیه بازدید از بهزیستی میبد و مرکز محبت و مرکز رشد از  مراکز توانبخشی زیر مجموعه آن افزود : مجموعه ژنتیک میبد امکانات خوبی دارد ، اما از نظر سحت افزاری باید با تامین اعتبار توسط دولت و خیرین تقویت و پشتیبانی شود و در حوزه نرم افزارنیز لازم است دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از این مرکز برای تحقیق و توسعه و نیز خدمت رسانی به مردم استفاده کند که پیگیری خواهد شد.

وی همچنین  جایگاه و نقش بسیار خوب بهزیستی را در خدمت رسانی به زنان سرپرست خانوار .معلولین و ساماندهی و رفع آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های طلاق ، اعتیاد به مواد مخدر و … یادآور شد.

دهقانی تصریح نمود : افراد شاغل در مراکز بهزیستی خدماتی را به تعدادی از افراد معلول که نگهداری آنها در منازل سخت است ، ارائه می دهند که به واقع هرفردی باید زحمات آنها را ببیند تا به ارزشمندی کار آنها پی ببرد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی همچنین به ساخت موسسه توانبخشی محبت اشاره نمود که به صورت خیری و خود جوش در حال ساختمان سازی در زمینی به مساحت بیش 3 هزار متر مربع می باشد که با ساخت آن همه موسسات بهزیستی و کسانی که از بهزیستی خدمت دریافت می کنند در آن جمع خواهد شد.

وی گفت : باید فرصت و مجالی ایجاد کرد که هم خیرین و هم دستگاه های دولتی دولت در تکمیل و ساخت و تجهیز این مرکز مشارکت داشته باشند.

دهقانی با اشاره به فعالیت مرکز ژنتیک گفت : این مرکز فعالیتی در راستای پیشگیری از معلولیت ها دارد و نتایج کارهای آنجام شده توسط این مرکز نیز بسیار ملموس است ، به طوری که به مدد وجود آن آمار نابینایی ، ناشنوایی کاهش پیدا کرده ، همچنین از معلولیت هایی که می تواند برای جامعه و خانواده ها هزینه ایحاد کند ، جلوگیری شده است.

گفتنی است ، ساختمان در دست احداث مرکز محبت نیز مورد بازدید در این برنامه بود.