مسابقات تورنی تیم های ریاضی دانش آموزان میبد روز پنجشنبه با شرکت یک هزار و 590 نفر در قالب 530 تیم سه نفری برگزار شد که 39 تیم مربوط به دوره متوسطه و بقیه تیم های دانش آموزان دوره ابتدایی است .

یزد – ایرنا: هدف از برگزاری این مسابقات تشویق و ترغیب دانش‌آموزان به مطالعه ریاضی، ایجاد علاقه درسی در دانش‌آموزان، آموزش غیرمستقیم مفاهیم ریاضی، ایجاد حرکت و تحولی نو در عرصه ریاضی ، تقویت روحیه نشاط، همکاری و تعاون بین دانش‌آموزان و ایجاد چالش برای توسعه دانش ریاضی است .
به گزارش ایرنا ،رئیس آموزش و پرورش میبد در حاشیه برگزاری این رقابت ها گفت: تعدادی از دانش آموزان ریاضی شهرستان با شرکت در مسابقات یادشده با مشارکت هم کار گروهی انجام دادند.
محسن موحدی فر افزود: برگزاری این مسابقات به نوعی مهارت زندگی را در دانش آموزان برای آینده تقویت می کند، عملکرد علمی آنها را با انجام کار جمعی نیز نشان می دهد.
وی با اشاره به اینکه این مسابقه یکی از بزرگترین رقابت های علمی دانش آموزی است ، اظهار داشت : مرحله انتخابی مدارس برگزار شد و این مسابقات در حال حاضر در مرحله شهرستانی است که 25 درصد دانش آموزان به پیکارهای استانی راه می یابند.
هم اکنون 22 هزار دانش آموز در میبد مشغول تحصیل هستند.