مسابقات تنیس روی میز معلولان استان یزد در میبد برگزار شد

مسابقات تنیس روی میز معلولان استان یزد با حضور 50 ورزشکار در چهار کلاس نشسته و پنج کلاس ایستاده در سالن فرهنگی ورزشی جامعه معلولان میبد برگزار شد.

یزد – ایرنا: مسئول کمیته فنی مسابقات تنیس روی میز جانبازان و معلولان استان در حاشیه برگزاری این مسابقات با اشاره به اینکه ، این رقابت ها به مناسبت گرامیداشت هفته معلولان با تاخیر برگزار شد ، گفت : در این مسابقه مردان در چهار کلاس نشسته و پنج کلاس ایستاده ، بانوان معلول در دو کلاس نشسته و ایستاده و همچنین نونهالان زیر 10 سال استان با هم به رقابت پرداختند.
منصور کاظمی افزود : نفر اول تا سوم هر رشته برای شرکت در مسابقات کشوری معرفی می شوند.
رئیس اداره ورزش و جوانان میبد نیز دلیل برگزاری مسابقه تنیس روی میز جانبازان و معلولان استان به میزبانی میبد با توجه به حضور قهرمانان تنیس روی میز جهان در این شهرستان و وجود تجهیزات این رشته بعد از مرکز استان عنوان کرد.
محمد رضا زارع بیدکی دیگر دلیل انتخاب میبد به عنوان میزبانی برگزاری این مسابقات همکاری و فعالیت دو هیئت حانبازان و معلولان و هیئت تنیس شهرستان برشمرد.
در این مسابقات ورزشکارانی از یزد ، مهریز ، اردکان ، بافق ، زارچ و میبد حضور داشتند در کلاس ال یک و ال 2 نشسته به ترتیب رامین عابدی، مجتبی کریمی و غلامرضا زارع اول تا سوم شدند.
در کلاس ال چهار و ال پنج مشترک نشسته نیز مهدی معصومی ، محمد رضا توحیدی فر و محمد جواد فلاح سوم ، همچنین در کلاس ال 6 ایستاده به ترتیب مصیب رحمانی ، علی کدخدا و علی مقنی زاده حائز مقام های اول تا سوم شدند.
همچنین در کلاس ال 7 ایستاده داوود خانی ، منصور کاظمی و ابراهیم برزگر به مقام اول تا سوم دست یافتند ، همینطور در کلاس های ال 8 و ال 9 مشترک ایستاده محمد حسن نیک دوست ، مصطفی بیکی و رسول زارع به ترتیب اول تا سوم شدند.
مقامها اول تا سوم در کلاس ال 10 ایستاده نیز از آن علیرضا عرب ، اکبرعلیزاده و حمید باقری شد.
در مسابقات تنیس روی میز بانوان که به صورت نشسته و ایستاده برگزار شد ، مهدیه منگلی ، مریم حیدری و سمیه منگلی در سطح نشسته به مقام های اول تا سوم دست یافتند ، ایستاده نیز مطهره کارگر، حدیثه پوررشیدی به ترتیب اول و دوم ، همچنین فاطمه حیدری و افسانه علمدار به طور مشترک سوم شدند.
در رده نونهالان نیز ابوالفضل صادقی ، محمد طاها فخار و ابوالفضل خیری حائز مقام های اول تا سوم شدند.
شهرستان میبد 200 ورزشکار تنیس روی میز در هیئت جانبازان و معلولان شهرستان و همچنین هیئت تنیس دارد.
از قهرمانان تنیس روی میز شهرستان می توان به مهدی معصومی ، علی زارع شاهی ، مهدی زارعی ، مصطفی حامد نیا و خانم ها زارع شاهی ، محیطی و فیاضی اشاره کرد که تا کنون در سطح کشوری مقام هایی را کسب کردند.