مسابقات انتخابی کشتی تیم نوجوانان استان یزد با حضور 60 کشتی گیر برای اعزام به مسابقات کشوری در سالن ورزشی تلاش میبد برگزار شد و نفرهای برتر هر وزن مشخص شدند.


یزد -ایرنا : دبیر هیئت کشتی استان یزد عصر روز جمعه در حاشیه برگزاری این مسابقات به خبرنگاران گفت : این مسابقات در رده سنی نوجوانان در 11 وزن و با حضور 60 کشتی گیر از پنج شهرستان برگزارشد.
جواد حکیمیان افزود: در این مسابقات کشتی گیران شهرستان های یزد ، میبد ، اردکان ، خاتم و ابرکوه با هم رقابت کردند.
رئیس اداره ورزش و جونان میبد هم از زحمات « وهب مرتضایی » دبیر هیئت کشتی میبد و مجموعه هیئت کشتی شهرستان و استان برای انتخاب این شهر به عنوان میزبان این دوره از مسابقات تشکر کرد.
با برگزاری این مسابقات در وزن 41 کیلوگرم مقام اول از آن ابوالفضل احسانی فر از میبد شد و در وزن 45 کیلوگرم ، امیرعباس عربیان از یزد، ابوالفضل دهقانی و امیرعلی مشیری از میبد به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند.
در وزن 48 کیلوگرم ، محمدحسین کارگر و محمدعرفان عابدنیا از میبد ، همچنین علی اصغر تیموری از یزد مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند.
مقام های اول تا سوم وزن 51 کیلوگرم نیز به ترتیب به حسین کارگر و مجتبی شبانی از میبد و سیدمحمد آرمان خلیلی از یزد رسید.
در وزن 55 کیلوگرم هم مهدی مهدی پور از میبد ، علی رضایی از یزد به مقام اول و دوم دست یافتند.
در وزن 60 کیلوگرم مهدی پورمندی از یزد اول شد، سیدمحسن حسینی نسب از میبد مقام دوم و امیرصالح مرادخانی از خاتم مقام سوم را از آن خود کردند.
علیرضا فخرآبادی از یزد ، امیرحسین زارعی از میبد و محمد بیازی زاده از اردکان در وزن 65 کیلوگرم و بنیامین تیموری و مسعود شتابی از یزد و نیز محمدصالح تاج آبادی از خاتم در وزن 71 کیلوگرم ، همچنین معین رضیه از یزد ، علی زارعی و امیرحسین حکیمی از میبد در وزن 80 کیلوگرم به ترتیب مقام های اول تا سوم را در هر وزن از آن خود کردند.
همچنین علیرضا آذین از یزد ، امین مجید زاده و محمدحسین صفدری زاده از میبد نفرهای اول تا سوم وزن 92 کیلوگرم شدند و محمدکاظم مهدی پور از یزد و سیدحسین پورحسینی از ابرکوه در وزن 110 کیلوگرم به مقام های اول تا دوم دست یافتند.
در پایان مسابقات با حضور حسین فلاح فرماندار میبد، زارع رئیس اداره ورزش و جوانان ، مسئولان هیئت کشتی استان یزد و جمعی از مربیان و پیشکسوتان این رشته به نفرهای اول تا سوم هر وزن حکم قهرمانی اهدا شد.
نفرهای اول این مسابقه اواخر دی ماه آینده به مسابقات کشوری اعزام می شوند.
هم اکنون 100 نفر در رشته کشتی شهرستان میبد فعالیت دارند و استان یزد حدود 800 کشتی گیر در وزن های مختلف دارد.