مسئول کانون خانواده دفتر آستان قدس رضوی یزد گفت : خانواده ها می توانند با در پیش گرفتن سبک زندگی رضوی و اسلامی مراسم عقد و ازدواج خود را به صورتی ساده در جوار امامزاده ها برگزار کنند.

بام میبد: مسئول کانون خانواده دفتر آستان قدس رضوی یزد و خادمیار رضوی افزود : از آنجا که ازدواج سنتی الهی و دستور صریح قرآن است که باید به آن عمل شود ، همچنین جوانان در سر راه ازدواج خود با مانع هایی روبرو هستند ، همه افراد در جامعه باید کمک در رفع موانع ازدواج برای در پیش گرفتن ازدواجی آسان توسط خانواده نمایند.
مرضیه نقیب در ادامه گفت : با توجه به این اینکه بقاع متبرکه قطب فرهنگی جامعه هستند می توان همانطور که در حرم مطهر امام رضا (ع) خطبه عقد و ازدواج جوانان ایراد می شود و عروس و داماد متبرک می شوند ، در بقعه های متبرکه نیز مراسم عقد ازدواج جوانان را برگزارکرد.
وی گفت : مراسم عقد ازدواجی که امشب برگزار شد به دنبال خواسته عروس و داماد بود که می خواستند ، با در پیش گرفتن زندگی به سبک زندگی اسلامی و نشات گرفته از راه شهدا در حین مراسم عقد یا بعد از آن قبور شهدا را نیز زیارت کنند ، پیشنهاد داده شد مراسم ازدواج خود را دردارالقرآن امامزاده سید صدرالدین قنبر برگزار نمایند تا هم عقد ازدواجی آسان در جوار بقعه متبرکه امامزاده داشته باشند و هم زندگی موفق خود را با زیارت گلزار شهدای گمنام در ورودی صحن امامزاده با عنایت الهی و وساطت امامزاده و شهدا شروع کنند.
خادمیار رضوی افزود : بر همین اساس این مراسم ازدواج با همکاری موسسه خیریه آبشارعاطفه ها که در جوارامامزاده و متولی برگزاری جشن تکلیف بچه ها در مکان دارالقرآن با ارائه آموزش به آنها می باشد ، برگزارشد.
مسئول کانون خانواده دفتر آستان قدس رضوی یزد همچنین تصریح کرد : همچنین زوجین با راهنمایی ها و هماهنگی هایی که می شود ، می توانند با بودن سه روزدر جوار حضرت امام رضا (ع) در قالب طرح هم سایه زندگی همراه با معنویت خود را شروع کنند.
طرح «هم‌سایه» ویژه زوجین غیرمشهدی سراسر کشور برگزار می‌شود که طی آن زوج‌های جوان پس از ثبت‌نام، با هزینه و مدیریت مرکز بانوان آستان قدس رضوی، ابتدا طی اردویی 3 روزه به مشهد مقدس سفر کرده و در این سه روز علاوه بر زیارت و شرکت در جشن ازدواج در جوار مضجع منور امام مهربانی‌ها و استفاده از فضای معنوی حرم مطهر، در دوره‌ها و جلسات آموزشی تدارک دیده شده شرکت می کنند.
به گفته مینا خاکساری مسئول موسسه خیریه آبشارعاطفه ها ، این موسسه حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا علیه السلام در راستای حمایت از خانواده نیازمند با تامین کالای اساسی خانواده و نیزاقلام خوراکی ، تامین جهیزیه و کمک به مناطق زلزله زده و نیز برگزاری مراسم جشن تکلیف دانش آموزان فعالیت دارد .
وی افزود : با برنامه ازدواجی که برگزار شد ، خانواده های میبدی می توانند در دارآلقرآن امامزاده که اتاق عقدی نیز مهیا شده است ، عقد ازدواجی آسان و به سبک زندگی اسلامی و رضوی برای جوانان خود برگزارنمایند.