مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد گفت: واژه‌های بصیرت و فتنه به‌عنوان 2 واژه‌ای که در قرآن به آن اشاره شد، طی چند سال اخیر با حوادثی که در کشور رخ داد، توسط انقلاب و مقام معظم رهبری احیا و زبانزد مردم شد.

یزد – ایرنا:حجت‌الاسلام سید محمد شریف کوهستانی روز یکشنبه در مراسم نهم دی در جمع مردم میبد با گرامیداشت یاد آیت‌الله سید محمود شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام این مطلب را بیان کرد.

وی تصریح کرد : همه انبیا ، اولیا ، امامان معصوم و مصلحان الهی بدون استثنا وقتی می‌خواهند شروع‌کننده قیامی باشند ، می‌گویند قیام ما همراه با بصیرت ، بیداردلی و بینش عمیق همراه است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد یادآور شد : انسان بصیر زمان ما در حوزه اجتماعی و سیاسی دقت می‌کند تا آنچه را می‌شنود با مبانی دینی ، آیات قرآن ، سیره معصومین ، ارزش‌های انقلاب ، خون شهدا و سخنان امام راحل و مقام معظم رهبری منطبق و همخوانی داشته باشد.

وی افزود : کسی که بصیرت دارد ، سعی می‌کند با دقت و بینایی بیشتر خود را از گرفتاری‌ها و حوادث پیش رو نجات دهد و از اتفاق‌ها و حوادث سود برده ، درس عبرت بگیرد.

کوهستانی کلید بصیرت را با اشاره به روایت ،دین‌شناسی عنوان کرد و گفت: چراغ زندگی ما بصیرت و دین‌شناسی است و تابه‌حال امت اسلامی با حضور خود ثابت کردند بصیر و ژرف‌اندیش هستند.

وی در ادامه نشانه فتنه و فتنه گران را به فرمایش امیرالمؤمنین (ع) ، مشابهت داشتن به‌حق ، شناخته نبودن ذکر کرد و اظهار داشت : منشاء فتنه نیز هوی پرستی به‌جای خداپرستی ، قانون‌گریزی به‌جای قانون مداری است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد خاطرنشان کرد : تمسک به اهل‌بیت و مراجعه به قرآن ، اتحاد و برادری که مردم در 9 دی انتخاب کردند ، راه خاموش کردن شعله فتنه و فتنه‌هایی است که ممکن است در آینده نیز به شیوه‌های گوناگون اتفاق بیفتد.

وی ریشه مشکلات داخلی و اعتراض‌ها را به غیر استکبار جهانی ، استکبار داخلی عنوان کرد که بایاس و ناامیدی و ایجاد دلسردی از طریق معرفی نظام به‌عنوان نظام ناکارآمد می‌خواهند ، زمینه‌ای برای استفاده سودجویان فراهم کند.

این مسئول فرهنگی استان یادآور شد : باید آماده‌باشیم تا با اسلامی که دست مستکبرین را از ایران و منطقه قطع کرد و با بصیرت دینی و با پیروی از مقام معظم رهبری پیروزی در مقابله با همه هجمه‌هایی که نظام را مورد هدف قرار داده ، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن بگیریم.

همچنین در ادامه مسئول بسیج دانشجویی میبد گفت : حماسه 9 دی پرده‌برداری از چهره نفاق و منافقین بود که سال‌ها خود را در پشت نقاب قانون‌گرایی ، ولایت مداری و پیروی از خط امام مخفی کرده بودند.

مصطفی گل محمدی افزود : به فرموده مقام معظم رهبری حماسه 9 دی حرکتی بود که خداوند متعال آن را در برابر فتنه‌ای هدایت کرد ، فتنه‌ای که منحصر به حضور عده‌ای در خیابان نبود ، بلکه جنگ تمام‌عیار احزاب دشمنان در برابر نظام و انقلاب بود.

وی گفت : این حماسه ملی تجلی بصیرت ملی در مقابل فضای غبارآلودی بود که فتنه گران در سال 88 برای نظام فراهم کردند و پاسداشت 9 دی ، گرامیداشت بصیرت ملی ملتی انقلابی است که هر جا احساس خطر کنند به میدان می‌آیند.

گرامیداشت 9 دی با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین در مصلی آیت‌الله اعرافی میبد برگزار شد.