برنامه های ورزشی دهه فجر در میبد اعلام شد

نشست هماهنگی برنامه های ورزشی دهه فجر انقلاب اسلامی در میبد با هدف برنامه ریزی بهینه جهت برگزاری برنامه های ورزشی برگزار شد.

یزد- ایرنا : بخشدار مرکزی میبد در این نشست ، پر انرژی ترین قشر در جامعه را ورزشکاران خواند که نمایندگان جامعه ورزشی هر شهر نماد آن هستند.

محمد جواد احمدی افزود: با توجه به اینکه امسال در شهرستان میبد سال ورزش نامگذاری شده انتظار می رود روسای هیئت های ورزشی و دست اندرکاران ورزشی برنامه ریزی خوبی برای برگزاری برنامه های ورزشی پر شور و پرنشاط در سطح شهرستان به نحو احسن داشته باشند.

وی در ادامه با توصیه به اجرای برنامه ورزشی همگانی که همه افراد جامعه را درگیر می کند ، گفت : سعی شود برنامه ریزی مسابقات و جشنواره ها به گونه ای همراه با پوشش خبری مناسب با هدف جلب نگاه عمومی جامعه به امر ورزش برگزار گردد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان میبد نیز در این نشست گفت : باید همراه با همکاری و همراهی شروع کننده فعالیت های ورزشی خوبی در سطح شهرستان بود ، فعالیت هایی که تنها عامل انجام آن ها پول و اعتبار نیست بلکه می تواند در سایه همت و پیگیری فعالین در حوزه ورزش و نیزهمراهی مسئولین انجام گرفته و چرخیدن چرخ ورزش شهرستان را به گونه ای کامل در پی داشته باشد.

محمد رضا زارع با اشاره به اینکه اداره ورزش و جوانان وظیفه اجرای برنامه های ورزشی را برعهده دارد، افزود : برنامه های ورزشی مختلفی از جمله یادواره شهدای ورزشی در مصلی آیت الله اعرافی برای ایام دهه فجر تدارک دیده شده که با همکاری و همراهی های مسئولین ، بخشداری ها و شهرداری ها روند برگزاری این برنامه ها و مسابقات و اعزام قهرمانان تسهیل خواهد شد.

عضو شورای شهرمیبد نیز با دادن قول مساعد نسبت به حمایت از فعالیت های ورزشی در هر شرایط سنی ، گفت : با پیگیری دست اندرکاران ورزشی جهت فعالیت های ورزشی توسط شورای شهر که همه اعضای آن دیدی فرهنگی و ورزشی دارند ارائه خدمات خواهد شد.

انسیه فلاح در ادامه با تشکر از فعالین رشته ورزشی تصریح کرد : درخواست هایی که در قالب اداری به شورای شهر ارجاع داده شود مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گفته کارشناس اداره ورزش و جوانان برنامه های ورزشی متنوعی نظیر جشنواره ورزشی بانوان شاغل ، طرح پارک گام ، برگزاری کارگاه و کلاس های آموزشی ، اردوهای ورزشی و تفریحی ، همایش پیاده روی و … درسال جاری به مناسبت های گوناگون در حوزه بانوان صورت گرفته است.

نرگس بی غرض با اشاره به آمار بانوان ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده میبد که یک هزار و 957 نفر است ، افزود : بانوان در اکثریت رشته ها در مسابقات استانی و حتی کشوری هم شرکت کرده و صاحب مقام شده اند.

کارشناس اداره ورزش و جوانان از شاخص ترین برنامه های ورزشی حوزه بانوان میبد در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی به برگزاری جشنواره زنان و دختران روستایی که محله شهرستانی آن اجرا خواهد شد ، جشنواره ورزشی شاغلین ، جام والیبال و مینی والیبال ، جشنواره ورزشی بازی های بومی و محلی در حوزه روستایی ، جشنواره ورزشی مادران و کودکان ، همایش ورزشی پیلاتیس و… اشاره کرد.

در نشست هماهنگی برنامه های ورزشی چهلمین سالگرد انقلاب در میبد لزوم تخصیص بودجه توسط مسئولین و مدیران کارخانه های شهرستان برای تقدیر از ورزشکاران در رشته های مختلف ورزشی ، مساعدت در برگزاری مسابقات و جشنواره ها ، تامین اعتبار جهت تهیه لوازم ورزش و نیز فراهم آوردن زمینه برای حضوربیشتر قهرمانان رشته های ورزشی مانند رشته ترو کمان در تیم ملی و مهیا کردن فضا برای انجام مسابقات ورزشی که به فضایی خاص نیاز دارد مانند ورزش اسکیت و… اشاره شد.