نشست هماهنگی برنامه های ورزشی دهه فجر انقلاب اسلامی در میبد با هدف برنامه ریزی بهینه جهت برگزاری برنامه های ورزشی برگزار شد.

یزد- ایرنا : بخشدار مرکزی میبد در این نشست ، پر انرژی ترین قشر در جامعه را ورزشکاران خواند که نمایندگان جامعه ورزشی هر شهر نماد آن هستند.

محمد جواد احمدی افزود: با توجه به اینکه امسال در شهرستان میبد سال ورزش نامگذاری شده انتظار می رود روسای هیئت های ورزشی و دست اندرکاران ورزشی برنامه ریزی خوبی برای برگزاری برنامه های ورزشی پر شور و پرنشاط در سطح شهرستان به نحو احسن داشته باشند.

وی در ادامه با توصیه به اجرای برنامه ورزشی همگانی که همه افراد جامعه را درگیر می کند ، گفت : سعی شود برنامه ریزی مسابقات و جشنواره ها به گونه ای همراه با پوشش خبری مناسب با هدف جلب نگاه عمومی جامعه به امر ورزش برگزار گردد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان میبد نیز در این نشست گفت : باید همراه با همکاری و همراهی شروع کننده فعالیت های ورزشی خوبی در سطح شهرستان بود ، فعالیت هایی که تنها عامل انجام آن ها پول و اعتبار نیست بلکه می تواند در سایه همت و پیگیری فعالین در حوزه ورزش و نیزهمراهی مسئولین انجام گرفته و چرخیدن چرخ ورزش شهرستان را به گونه ای کامل در پی داشته باشد.

محمد رضا زارع با اشاره به اینکه اداره ورزش و جوانان وظیفه اجرای برنامه های ورزشی را برعهده دارد، افزود : برنامه های ورزشی مختلفی از جمله یادواره شهدای ورزشی در مصلی آیت الله اعرافی برای ایام دهه فجر تدارک دیده شده که با همکاری و همراهی های مسئولین ، بخشداری ها و شهرداری ها روند برگزاری این برنامه ها و مسابقات و اعزام قهرمانان تسهیل خواهد شد.

عضو شورای شهرمیبد نیز با دادن قول مساعد نسبت به حمایت از فعالیت های ورزشی در هر شرایط سنی ، گفت : با پیگیری دست اندرکاران ورزشی جهت فعالیت های ورزشی توسط شورای شهر که همه اعضای آن دیدی فرهنگی و ورزشی دارند ارائه خدمات خواهد شد.

انسیه فلاح در ادامه با تشکر از فعالین رشته ورزشی تصریح کرد : درخواست هایی که در قالب اداری به شورای شهر ارجاع داده شود مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گفته کارشناس اداره ورزش و جوانان برنامه های ورزشی متنوعی نظیر جشنواره ورزشی بانوان شاغل ، طرح پارک گام ، برگزاری کارگاه و کلاس های آموزشی ، اردوهای ورزشی و تفریحی ، همایش پیاده روی و … درسال جاری به مناسبت های گوناگون در حوزه بانوان صورت گرفته است.

نرگس بی غرض با اشاره به آمار بانوان ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده میبد که یک هزار و 957 نفر است ، افزود : بانوان در اکثریت رشته ها در مسابقات استانی و حتی کشوری هم شرکت کرده و صاحب مقام شده اند.

کارشناس اداره ورزش و جوانان از شاخص ترین برنامه های ورزشی حوزه بانوان میبد در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی به برگزاری جشنواره زنان و دختران روستایی که محله شهرستانی آن اجرا خواهد شد ، جشنواره ورزشی شاغلین ، جام والیبال و مینی والیبال ، جشنواره ورزشی بازی های بومی و محلی در حوزه روستایی ، جشنواره ورزشی مادران و کودکان ، همایش ورزشی پیلاتیس و… اشاره کرد.

در نشست هماهنگی برنامه های ورزشی چهلمین سالگرد انقلاب در میبد لزوم تخصیص بودجه توسط مسئولین و مدیران کارخانه های شهرستان برای تقدیر از ورزشکاران در رشته های مختلف ورزشی ، مساعدت در برگزاری مسابقات و جشنواره ها ، تامین اعتبار جهت تهیه لوازم ورزش و نیز فراهم آوردن زمینه برای حضوربیشتر قهرمانان رشته های ورزشی مانند رشته ترو کمان در تیم ملی و مهیا کردن فضا برای انجام مسابقات ورزشی که به فضایی خاص نیاز دارد مانند ورزش اسکیت و… اشاره شد.