امام‌جمعه میبد گفت : هر اقدامی برای بازسازی عتبات عالیات در عراق باید همراه با برنامه‌های چندساله و توام با معرفی نماد ذوق ، فکر و هنر ایرانی باشد، مردم ایران خصوصاً استان یزد برای مشارکت در بازسازی عتبات عشقی وافر دارند.

یزد- ایرنا: حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی روز پنجشنبه در دیدار با رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد افزود: مردم با عشقی که به ائمه اطهار دارند با توجه به اوضاع اقتصادی سال 96 پیش‌بینی می شد در ایام محرم از میزان نذری‌ها و اطعام‌ها کاسته شود ، در حالیکه که به‌صورت خودجوش مراسم‌ها و هزینه‌ها برای عزاداری ها افزایش یافت.

وی تصریح کرد. : این امر نشان از عشق ریشه‌دار ، ایمان و علاقه مردم به احیا و حفظ شعائر اسلامی دارد که قابل وصف نیست.

امام‌جمعه میبد ادامه داد : گاهی شبهه افکنی در ارتباط با این مسائل در فضای مجازی و در مدارس و دانشگاه‌ها صورت می گیرد، لازم است یک سری امور فرهنگی با تشکیل کمیته‌های فرهنگی در پاسخگویی به این شبهات انجام شود.

وی با اشاره به اینکه بازسازی عتبات باید با برنامه جامع ، متقن ، ماندگار و قابل‌عرضه به دنیا همراه باشد ، اظهار داشت : با ظرافتی خاص باید نام ایران در طرح‌ها و نقش‌ها منعکس شود. رئیس حوزه هلی علمیه کشور در ادامه یادآور شد : اولویت مردم ایران نیز در طرح‌ها و وقف‌ها باید بدون ایجاد حساسیت‌ها لحاظ شود.