فرماندار میبد با اشاره به کاهش 10 درصدی آمار فوتی تصادفات در سال جاری گفت :کاهش آمار حتی یک فوتی نیز با توجه به اقدامات خوب انجام شده به طور ویژه و با حساسیت بسیار قابل توجه است.

یزد- ایرنا: حسین فلاح در نشست پیشگیری از تصادفات افزود: فرهنگ سازی و آموزش در حوزه ترافیک در سطح مدارس از پیش دبستانی تا سطوح دیگر در روند کاهش تصادفات بسیار موثر بوده و ارزش هزینه کردن را دارد.

فرماندار میبد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دوره دبیرستان همراه با غرور جوانی ، احساسی بودن بچه ها و عجله و شتاب داشتن آنها در انجام کارهایشان است ، اگر آموزش از همان دوران پیش دبستانی شروع شود ، نتیجه بهتری خواهد داشت.

فلاح تصریح کرد : تمام اقدامات انجام شده و در حال انجام در این حوزه که برای امنیت مردم دنبال می شود ، به واقع با نگاه خوب شهرداری ، شورا و با همکاری ،همراهی و هماهنگی نیروی انتظامی انجام می شود و قابل تقدیراست.

فرمانده نیروی انتظامی نیز دراین نشست گفت : در حوزه ترافیک با وجود مشکلاتی که در زمینه فرهنگ ترافیک است ، باید با رویکردی وارد عمل شد تا معضل تصادفات در سطح معابر شهری را با ایجاد زیر ساخت هایی کاهش داده شود.

سرهنگ موسوی با اشاره به اینکه پلیس با دلسوزی امنیت مردم را دنبال می کند ، افزود : باید کمک شود رانندگانی که مقررات رانندگی را رعایت می کنند ، مورد تشویق قرار گیرند.

وی بر ایجاد زیر ساخت ها برای استفاده دانش آموزان از سرویس به جای استفاده از موتورسیکلت و فرهنگ سازی در این ارتباط به ویژه در زمینه گواهینامه داشتن دانش آموزان برای موتورسواری در سطح مدارس با همکاری آموزش و پرورش که تا به حال نیز همکاری خوبی داشته اند ، تاکید کرد.

موسوی در ادامه با ارائه آماری از تصادفات درون شهری در10 ماهه سال جاری در شهرستان میبد گفت : در این 10 ماهه 252 مورد تصادف ثبت شده و تصادفاتی هم رخ داده که با رضایت طرفین ثبت نشده است.

وی با اشاره به اینکه این آمار نسبت به 224 مورد در مدت مشابه سال قبل روند افزایشی 13 درصد داشته است ، افزود : در حوزه جرح نیز 281 نفر امسال مجروح شکستگی پا و دست داشته ایم .

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه گفت : آمار فوت امسال درون شهری میبد 7 نفر بوده است که با توجه به آمار سال 96 که 10 نفر بوده با عنایت به اقدامات انجام شده و جدیت نیروی انتظامی در برخورد با متخلفان با 10 درصد کاهش همراه بوده است.