جشنواره ورزشی دختران و زنان روستایی همراه با برگزاری نمایشگاه غذا با هدف احیاء بازی های بومی محلی و ترویج سبک زندگی سالم در رکن آباد میبد برگزارشد.

یزد- ایرنا: کارشناس ورزش بانوان شهرستان در مراسم اختتامیه این جشنواره گفت : داشتن زندگی و جامعه سالم نیاز به انسان سالم دارد و در این میان نقش ورزش و احیاء بازی های بومی محلی از جمله عوامل در توسعه پایدار روستایی هستند.

نرگس بی غرض افزود: احیاء و ترویج ورزش های بومی محلی در جامعه هدف روستایی نیازمند شناسایی و ترویج و رونق بازی های بومی و محلی است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره های روستایی با همراهی مسئولین از جمله فرصت ها در توسعه ورزش در سطح روستاها است ، یادآور شد : تربیت بدنی با توجه به رسالت خود در زمینه توسعه فضاهای ورزشی و برگزاری مسابقات و جشنواره ها ، به برگزاری این جشنواره با هدف توسعه ورزش همگانی ، استعدادیابی ، حضور بانوان در فعالیت های ورزشی و ایجاد روحیه تعاون و همبستگی در میان بانوان کرده است .

کارشناس ورزش بانوان شهرستان گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و متناسب بودن این برنامه با اهداف نظام اسلامی و ایجاد شور و نشاط اجتماعی را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.

در این جشنواره 200 ورزشکار در رشته های پلان ، دارت، داژبال، خانه بازی ، کانیه یا زو و بازی لی لی با هم به رقابت پرداختند که نفرات و تیم های برتر در هر رشته برای مسابقات استانی به شهرستان یزد اعزام خواهند شد.

برپایی غرفه های ایستگاه سلامت ، محصولات و صنایع دستی ، دست آوردهای روستایی ونیز پخت غذای سالم از دیگر برنامه های این جشنواره بود که در سالن ورزشی شهدای رکن آباد از روستاهای بخش مرکزی میبد برگزارشد.