همزمان با ایام الله دهه فجر اولین نمایشگاه گروهی تصویرسازی و نقاشی بر روی سفال و سرامیک، امروز شنبه با عرضه 70 اثر از « محمد مهدی اکبری میبد»، منصور کارگر و فائزه ابوطالبی به مدت هفت روز در فرهنگسرای این شهر گشایش یافت.

یزد- ایرنا:کارگر در مورد برگزاری نمایشگاه یادشده گفت : به مدت 20 سال با استفاده از تکنیک نقاشی زیر آب که کار کم نظیری است، در این عرصه فعالیت دارد.

وی افزود: این کار مشکلات خاص خود را دارد طوریکه در به کار بردن رنگ محدودیت وجود دارد و نمی توان به هر شکلی که مایل بود و رنگ ها را دوست داریم نقاشی کرد بلکه رنگ ها باید متناسب با حرارت کوره انتخاب شود.

وی که تاکنون با تربیت شاگردانی، لذت کارش را در یاد دادن این هنر به دیگران عنوان کرد و گفت: این نمایشگاه را مشترکا با هنرآموزان خود برگزار کرد.

این هنرمند آرزو کرد که این هنر روزی پر بار شود و شاگردان وی بتوانند آن را توسعه دهند.

فائزه ابوطالبی فوق دیپلم رشته سرامیک از جمله شاگردان کارگر است که با فراگیری این هنر توانست در مدت کوتاهی با سعی و تلاش خود پیشرفت کند و نمایشگاهی از آثارش که طرح های سنتی با استفاده از رنگ های سرامیکی است را برگزار کند.

کارگر، نمونه کارهای ابوطالبی را کم نظیر عنوان کرد که سعی دارد تمام همت و تلاش خود را در این رشته که برایش بسیار لذت بخش است، به کار گیرد.

فرهنگسرای میبد برگزار کننده نمایشگاه های مختلف در حوزه های خوشنویسی ، عکاسی ، طراحی و نقاشی و… در طول سال به مناسبت های گوناگون می باشد.