نخستین المپیاد ورزشی محله‌های میبد یادبود شهدای ورزشکار و شهردار شهید مهدی باکری در 10 رشته ورزشی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یکشنبه شب برای مدت 30 روز در مرکز این شهرستان آغاز شد.

یزد- ایرنا : شهردار میبد در مراسم افتتاح این المپیاد ورزشی، گفت : شهری خوب و پویاست، علاوه بر مبلمان شهری ، فضای سبز، فضاهای فرهنگی، ورزشی و … خوب داشته باشد چنین شهری باید شهروندان سالمی نیز داشته باشد.

علیرضا نقوی افزود: المپیاد ورزشی که با همکاری شورای شهر ، بسیج و اداره ورزش و جوانان برنامه‌ریزی شد آغاز فصل نوینی در حوزه سلامت شهروندان است و در کنار آن برنامه‌های ویژه‌ای برای بانوان و سالمندان در سطح محله تدارک دیده‌شده است.

همچنین رئیس گروه فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای شهر میبد اظهار داشت: وظیفه شهرداری و شورای شهر در زمان حال که فنّاوری پیشرفت کرد، فراتر از وظایف عمرانی هست و لازم است با توجه به زیادشدن کارخانه‌ها و آلودگی محیط‌زیست و نیز آلوده شدن فضاهای رسانه‌ای به دنبال به وجود آمدن فضاهای مجازی ، شهرداری سلامت شهروندان را که به‌عنوان گران‌ترین سرمایه‌هاست، تأمین کند.

علیرضا آزادمنش افزود: باید با رسیدگی به فضاهای سبز هوای سالم تولید کرد و همچنین فضاهای ورزشی و فرهنگی را برای سلامت جسمی و روحی شهروندان ایجاد کرد.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد که شهرداری و شورای شهر بتواند وظایف عمرانی ، فرهنگی و ورزشی خود را با همکاری شهروندان و با هدف تأمین نیازهای شهری انجام دهد.

شهرستان میبد پنج هزار و 500 ورزشکارسازمان یافته دارد که در رشته‌های مختلف ورزشی مشغول به فعالیت هستند و تابه‌حال با کسب مقام‌های جهانی ، ملی و استانی به‌خوبی درخشیدند.