سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی هنری و قرآنی مرحله شهرستانی به میزبانی کانون شهید رجایی میبد به مدت یک هفته برگزار شد و هدف از برگزاری این رقابت ها شکوفایی و استعدادیابی دانش آموزان است.

یزد- ایرنا : مسئول کانون شهید رجایی میبد به خبرنگار ایرنا گفت : مرحله شهرستانی این مسابقات تحت نظارت آموزش و پرورش در رشته های طراحی ، نقاشی ، خوشنویسی ، تئاتر و سرود و زیر مجموعه های آنها به صورت حضوری در 3 مقطع آموزشی طی 6 روز برگزار شد و امروز در آخرین روز برگزاری این مسابقات منتخبان مدارس در رشته های یادشده با هم رقابت کردند.

سید علیرضا افخمی افزود: نفر اول تا سوم هر رشته به مرحله استانی راه می یابد و بعد از مسابقات استانی منتخبان در مسابقات کشوری شرکت می کنند.

همچنین کارشناس فرهنگی هنری مدیریت آموزش و پرورش میبد گفت : دانش آموزان آبان ماه هر سال در رشته های هنری مانند هنرهای آوایی نطیر سرود همگانی ، نمایش صحنه ای و عروسکی ، تجسمی مانند طراحی ، نقاشی و خوشنویسی ، هنرهای دستی مانند مشبک ، معرق ، قالی بافی ، کاشی کاری و امثال آن ، رسانه و فضای مجازی و رشته های پژوهشی با هم به رقابت می پردازند.

خاکزار با اشاره به اینکه امسال 14 هزار دانش آموز در این مسابقات شرکت کردند، افزود : منتخبان مدارس که حدود هشت هزار نفر هستند بعد از مرحله شهرستان به مرحله استانی که اسفند ماه برگزار می شود راه می یابند و منتخبان استان نیز به مرحله کشوری راه پیدا خواهند کرد .