یاد شهید گمنام در بفروئیه میبد گرامی داشته شد

قشرهای مختلف مردم شهر بفروئیه شهرستان میبد سه شنبه شب یاد شهید گمنام مدفون در این منطقه را با برپایی مراسمی تحت عنوان « یک سال میزبانی» در حسینیه انصار الحسین گرامی داشتند.

یزد- ایرنا : یکی از کارشناسان مذهبی در این مراسم گفت: ما پیرو مکتب اسلام هستیم، و با توجه به این مکتب در مسیر کسب عزت و کرامت انسانی با احساس بی نیازی از مردم تلاش کنیم.

حجت الاسلام سید حسین موسوی تصریح کرد : عزت مومن این است که احساس بی نیازی نسبت به مردم داشته باشد.

وی افزود : انسان در سایه اتصال به خدا عزت می یابد ، روحیه مومن طوری است که می میرد و زنده می شود برای اینکه در مقابل دیگران دست دراز نکند.

این کارشناس مذهبی یادآور شد: شهید آرمان و تفکر ، ایده و عظمتی داشت و الگوی جامعه است و او مصداق انسان عزت یافته است.

وی با اشاره به اینکه در زمانی که دشمن ایران را تحت تحریم و فشارهای اقتصادی قرار داد، وظیفه ما تبیین امور است ، افزود: باید با جناحی نگاه نکردن به امور و با وجود منابع زیاد، کشوری ثروتمندی هستیم با این وجود دچار بحران اقتصادی شدیم.

موسوی یادآور شد: ما می توانیم با حفظ عزت خود و اتصال به خدا در مقابل توطئه های دشمنان از خون های ریخته شده برای انقلاب و حفظ نظام دفاع و در برابر سختی ها مقاومت کنیم.

پیکر پاک و مطهر شهید 18 ساله عملیات رمضان در 29 بهمن سال 96 بر روی دستان مردمان شهیدپرور میبد تشییع و در محوطه دانشکده علوم قرآنی در شهر بفروئیه به خاک سپرده شد.