معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد گفت : با توجه به اوضاع اقتصادی و وضعیت کنونی بازار و نزدیک شدن به ایام نوروز لزوم ساماندهی نرخ ها ، کنترل بازار و نظارت بر افزایش قیمت کالاها و اجناس خوراکی اهمیت زیادی دارد.

علیرضا ابوالحسنی روز دوشنبه درنشست ستاد تنظیم بازار شهرستان میبد افزود : کنترل قیمت ها باید در دستور کار قرارگیرد و با به راه انداختن گشت های نظارتی متشکل از اتاق اصناف و نمایندگان ادارات با با افراد متخلف که گرانفروشی وکم فروشی می کنند برخورد محکم و قاطع شود.

وی تصریح کرد : با فراهم کردن نوبت دادن اینترنتی به افراد برای عرضه اجناس سعی شود از تشکیل شدن صف ها برای خریداری اجناس خوراکی جلوگیری شود.

دبیر ستاد تنظیم بازاردر این جلسه گفت : از ابتدای توزیع اقلام تنظیم بازار تاکنون ۱۰ تن و۸۶۰ کیلو گوشت گوسفند،۴۰ تن و۸۵۰ کیلو گوشت منجمد که حدودا ۱۰ تن ان درایام محرم وصفر بین هیاتهای مذهبی توزیع شده  ، همچنین ۱۵تن مرغ گرم و۱۰۳ تن مرغ منجمد در این فاصله زمانی در شهرستان میبد توزیع شده است.

حجت الله خلیلی افزود : با توجه به وضعیت شکر حدود ۵۹ تن شکر صنفی به میبد تعلق گرفته است که هنوز توزیع نشده است.

در این جلسه موضوعات مختلفی مانند توزیع اقلام تنظیم بازار، وضعیت جوجه ریزی، وضعیت بلدرچین،ن هاده های دامی، بحث قاچاق سوخت ودام زنده ،افزایش قیمت بعضی از مصالح ساختمانی مانند آجر ودلایل آن مطرح شد وبررسی سه نرخ در دستور کار قرار گرفت.

در ارتباط با نرخهای پیشنهادی قالیشویی و لوله کشی گاز که نسبت به سال ۹۵ حدود ۴۰ الی ۴۵ درصد درخواست شده بود از سوی اعضای حاضر در نشست مخالفت به عمل آمد وتا سقف ۲۵ و۲۸ درصد مورد موافقت قرار گرفت.

همچنین با نرخ پیشنهادی وافزایش نرخ شیرینی مخالفت شد ومقرر گردید بار دیگر به اتاق اصناف بازگردانده شده وبا آنالیز مجدد راهی ستاد تنظیم بازار شود.

در این نشست همچنین به عرضه اجناس خوراکی با توجه به کد ملی افراد اشاره شد.

منبع : www.irna.ir/yazd