شهردار و اعضای شورای شهر میبد مقام مادر را گرامی داشتند

شهردار واعضای شورای شهر میبد با حضور در مرکزتوانبخشی سالمندان حبیب بن مظاهر میبد مقام مادر و زن را در سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) گرامی داشتند.

شهردار میبد درجمع مادران در خانه سالمندان حبیب بن مظاهربا گرامیداشت روز زن گفت : هر وقت به مشکلی برمی خورم با گذاشتن سر بر زانو های مادر از او می خواهم برایم دعا کند و امروز با آمدن نزد شما به نیابت شما روز مادر را به او و همچنین به شما تبریک می گویم.

علیرضا نقوی افزود: مادران و پدران  شهروندان ارشد و مشاوران ما در زندگی هستند ، نسل جوان باید از وجود این مشاوران درس بگیرد.

وی تصریح کرد: اگر فرزندان موفق هستند یک مادر خوب آنها را تربیت کرده همچنین با همکاری و چرخاندن چرخ زندگی توسط مادران است که مردان می توانند در کار خود موفق باشند.

شهردار میبد درادامه به بانوان نوید داد که ماهی یک بار همه شهروندان ارشد میبد بانوان و آقایان به طور جداگانه  در باغ بانوان میبد از صبح تا بعد از ظهرمهمان شهرداری میبد خواهند بود.

وی همچنین از احداث باغ تجربه در برنامه شهرداری درسال آینده خبر داد.

عضو شورای شهر میبد و مسئول واحد میانجیگری دادگستری میبد نیز دراین مراسم قدردانی از مادران گفت: تمام قرادهایی که به وسیله آن ملت ایران را تحت فشار قرار می دهد به حوزه خانواده و هدف قرار دادن بانوان برمی گردد.

شیخ علی اقایی تصریح کرد : پیروزی ملت ایران جنگ هشت ساله مدیون شهیدان و مادران آنها است که فرزندان خود را برای حفظ آرمان های انقلاب تربیت کردند.

وی گفت : نقش مادران و خانواده ها در حفظ حجاب و ارزش های اسلامی دشمنان را می ترساند به این دلیل هجمه دشمنان علیه آنها است.

عضو شورای شهر میبد از مسئولین شهرداری و شورای شهر خواست شرایط بهینه برای سرزنده بودن و حفظ مادران برای تربیت نسلی مانند خودشان را فراهم کنند.

دیگرعضو شورای شهر میبد نیزبا تبریک به مسئولین خانه سالمندان گفت : با جمع کردن بانوان در کنار هم شما کار بزرگی انجام دادید چون با رد و بدل کردن تجربیات کارهای ارزشمندی صورت می گیرد.

مجید زارعی افزود: با انتقال تجربیات بانوان در ارتباط با تشکیل خانواده و نیز فنون خانه داری در روند تربیت فرزندان بسیار موثر خواهد بود و چه خوب است در هر محله ای از شهرستان چنین خانه ای ایجاد شود.

به گفته تنها عضو بانوی شورای شهر میبد نیز که ایجاد باغ تجربه را به شهرداری میبد پیشنهاد داده است ، بانوان را  که خطوطی بر چهره شان به دنبال سپری شدن دوره های زندگی ایجاد شده است کتابی ارزشمند و پر بها خواند که می تواند در اختیار نسل آینده قرارگیرد.

انسیه فلاح به خدمات دلسوزانه مسئولین مرکزتوانبخشی سالمندان حبیب بن مظاهر اشاره کرد که تلاش می کنند معرف هنر ها و توانمندی های بانوان پس از گذراندان کلاس های آموزشی برگزار شده در این مرکز در نمایشگاه های مختلف باشند.

این برنامه گرامیداشت با اهدای شاخه هایی از گل به بانوان همراه بود.

مرکزروزانه توانبخشی سالمندان حبیب بن مظاهر با ظرفیت نگهداری و مراقبت و ارائه خدمات توانبخشی و آموزشی به 50 نفر از بانوان  در سال 1390 در شهرستان میبد راه اندازی شده است.

این مرکز در حال حاضر 40 نفر از بانوان را تحت پوشش خود داشته ، همچنین به سالمندان در منازل نیز ارائه خدمات می نماید.

منبع : www.irna.ir/yazd