اولین مرکز سایبری بسیج استان یزد در میبد افتتاح شد

اولین مرکز سایبری بسیج استان یزد با عنوان مرصاد درپایگاه امام سجاد (ع) محله خانقاه میبد در خیابان باغ شهر به 600 متر مربع با اعتباری حدود 350 میلیون تومان افتتاح و شروع به کارکرد.

بام میبد : امام جمعه میبد  روز جمعه در مراسم افتتاح این مرکز سایبری با اشاره به جایگاه کشور ایران در میان کشورهای اسلامی و در دنیا گفت : با نگاه از دریچه های گوناگون می بینیم که ظرفیت کشور ما بسیار بالاست و در کنارهمه امتیاز هایی که کشور ایران دارد فقط زبان فارسی ما ، زبان پر جاذبه ای  در دنیا و بیانگر قدرت بزرگ فرهنگ ما است.

آیت الله اعرافی علیرضا اعرافی  در ادامه افزود: آینده دنیا فضای آی تی و هوش مصنوعی است و قطعا با تولید محتوای جذاب که می تواند یک کلیپ هم باشد می توان بسیاری از مسائل اجتماعی نظیراختلافات خانوادگی ، کاهش ازدواج ، بالا رفتن سن ازدواج و … را به صورت عمقی حل کرد.

وی تصریح کرد : فضای مجازی همچنین در انعکاس دست آوردهای  انقلاب اسلامی و بخشی از مسائل مذهبی نقش موثری داشته باشد.

امام جمعه میبد خاطرنشان کرد : باید یک شورای تولید محتوای فکری و هیات اندیشه ورز با مشارکت حوزه و دانشگاه تشکیل شود و با توجه به اینکه همه چیز ما در پرتو انقلاب است تولید محتوای جذاب در زمینه های اجتماعی ، دینی ، فکری و مسائل مرتبط به انقلاب مورد عنایت قرار گیرد تا این پایگاه به عنوان یک مشعل هدایت برای همه شهر ، استان ، کشورو جهان  بتواند ایفای نقش نماید.

** بعد از واجبات دینی توجه به فضای مجازی اهمیت دارد

فرمانده سپاه الغدیراستان یزد نیز با تشکر از کسانی که در راه اندازی این پایگاه قدم های بلند برداشته اند گفت : به فرموده مقام معظم رهبری با توجه به نقش تاثیر گذاری  که فضای مجازی در نشر و کسترش اسلام و دفاع از انقلاب دارد بعد از انجام واجبات دینی باید به آن پرداخت.

وی با اشاره به نقش تاثیر گذار یک کلیپ در فضای مجازی اظهار امیدواری کرد:  ان شاء الله این مرکز با تولید محتوایی در زمینه آموزش ، تولید انیمیشن های فاخر و حوزه های دیگر می کند خوراک های خوب ، پاک وطاهربرای خانواده ها و نسل جدید که نسل سر به زیری هستند و مورد تهاجم می باشند فراهم آورد .

** مرکز سایبری نقش مهمی در شناسایی شبهه ها دارد

همچنین کارآفرین موفق میبدی که نقش مهمی در راه اندازی این مرکز داشته است ، با اشاره به  شبهه افکنی ها و حمله هایی که به عقاید اسلامی می شود گفت : با ظرفیت های خوبی که میبد  از نظر شخصیت های دینی و علمی دارد این مرکز می تواند شبهات را شناسایی و با استفاده از پتانسیل حوزه های علمی و اساتید دانشگاه ها تولید محتوا در رفع شبهات نماید.

مرتضی صفدری افزود : این مرکز مجهز به سرور مرکزی و 15 استیشن دارد و قابلیت این را دارد که 21 استیشن دیگر اضافه شود و با امکاناتی که دارد به طراحی وب سایت ، تولید نرم افزارها در ترویج عقاید شیعه  و تولید اپلیکیشن ها در راستای کمک به اقتصاد خانواده ها و شهر اقدام کند.

وی این پایگاه را بازویی شمرد که می تواند یاریگر سپاه و بسیج باشد.

به فرمانده مرکز سایبری مرصاد این پایگاه آموزش کامپیوتر و نرم افزارهای مرتبط و تولید محتوا را در دستور کارخود دارد.

منبع : www.irna.ir/yazd