امام جمعه میبد گفت: از رسالت های سنگین مسئولان نظارت و صیانت از اموال بیت المال و حقوق است که باید به آن توجه شود.

بام میبد : آیت الله علیرضا اعرافی روز شنبه در نشست شورای اداری شهرستان میبد که در محل فرمانداری برگزار شد ، افزود : در فعالیتهای اداری دو رویکرد حل مسائل مردم و جامعه و گره گشایی ازکار آنها با رعایت قوانین  دنبال می شود اما آنچه مورد بحث است چرخیدن مدیر و مسئول به سمت منافع خودش می باشد.

وی درادامه با اشاره به اقدامات خوب انجام شده اظهارداشت : برنامه های نیمه تمام و انجام نشده باید در دستور سال بعد قرار گیرد ، همچنین یک قلمرو نو و جدید نیز باید در سطح ادارات مشخص شود تا به عنوان برنامه های شاخص و جدید سال آینده تعیین شود.

امام جمعه همچنین بر فرهنگ سازی بیانیه گام دوم نیزتاکید کرد تا طرح جامع و افق های پیش رو در ارتباط با محورهای این بیانیه بسیار مهم تعریف شود.

اعرافی با اشاره به نمایشگاه دست آوردهای انقلاب گفت : دست آوردهای چهل ساله انقلاب ارائه شده دراین نمایشگاه باید به صورت مجازی و مکتوب سند سازی و حفظ شود تا سالانه قابل ارائه و عرضه باشد.

امام جمعه میبد تعریف برنامه ای جامع برای تقویت ارتباط و تعامل نظام اداری با ارباب رجوع و به خصوص  نسل جوان و نیز سایت ها و رسانه ، پیش رفتن به سوی فناوری و هوش مصنوعی و نرم افزارها و نیز مجهز کردن ادارات به سیستم های پیشرفته که همه چیز را آسان و شفاف می کند را ضروری شمرد و تاکید کرد که باید در همه این موارد باید یک قدم به جلو برداشت.

 وی  همچنین توجه و اهتمام به مبلمان شهری ، تکمیل پروژه فاضلاب و نیز مسائل فرهنگی و اجتماعی چون آسیب شناسی طلاق و بالا رفتن سن ازدواج و نیز تحقیق و پژوهش را نیز مهم عنوان کرد.

داشتن مسئولیت ها به برکت انقلاب اسلامی را باید قدر دانست

فرماندار میبد نیز دراین نشست به عنوان  آخرین جلسه شورای اداری در سال جاری گفت : ما به برکت جمهوری اسلامی و حضورچشمگیر مردم با وجود اوضاع اقتصادی مسئولیتی را به عهده داریم و باید آن را قدر بدانیم.

حسین فلاح گفت : باید نقصان و کاستی ها را در نظام اداری حل کرد تا مردم همچنان در صحنه بمانند و نباید به نوعی علی رغم میل باطنی مایه یاس و ناامیدی مردم فراهم کنیم.

وی حضور مردم و ادارات در نمایشگاه برگزار شده را ستود  و گفت : بسیاری از داشته های ما به برکت انقلاب اسلامی است.

فرماندار میبد گفت : در ابتدای انقلاب شاید هیچ دست آوردی قابل طرح نداشتیم اما با مروری درمی بابیم بسیاری از داشته هایمان در حال حاضر به برکت انقلاب است .

این مسئول  تفسیر قانون در روند انجام فعالیت ها و نیزدل بستن به کار و ریسک پذیری را در پیشرفت امور مهم شمرد.

فلاح با اشاره به جلسه پرسش و پاسخ مسئولین در ایام الله دهه فجر در مصلی آیت الله اعرافی ، اقدامات انجام شده در سال جاری ، اقدامات در حال اجرا و فعالیت هایی که انجام شده را برشمرد.

فرماندار میبد حفظ و نگهداری از آثار تاریخی ، صیانت از صنایع دستی ، راه اندازی رشته دانشگاهی زیلو ، بهره برداری از پروژه های ورزشی ، توجه به گسترش فضای سبز و پارک ها ، پیگیری احداث ساختمان جدید شهرداری ، گاز رسانی به روستای درین ، روشنایی سطح شهر و جاده ها و… را از اقدامات انجام شده برشمرد.