واحد های بدون پروانه کسب باید شناسایی شوند

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان میبد گفت: از جمله وظایف اتحادیه ها شناسایی واحد های بدون پروانه است چون فعالیت عده ای بدون پروانه تضییع کننده حقوق واحد های پروانه دار می باشد.

بام میبد: حجت الله خلیلی در همایش بانوان آرایشگر میبد افزود: با پروانه دار شدن واحد های صنفی ، نام آنها در سیستم های دولتی مانند شهرداری ، دارایی ، اماکن ، اتاق اصناف و… وارد می شود و دولت از فعالیت آنها اطلاع دارد.

وی خطاب به بانوان گفت : جدا از وظایف اتحادیه شما خود باید همراه با تشویق واحد های بدون پروانه به پروانه دار شدن ، تلاش درمعرفی واحد های بدون پروانه نمایید.

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان میبد  همچنین با اشاره به روند تفکیک اتحادیه آرایشگران مردانه و زنانه از هم گفت : با توجه به درخواست های اعضای اتحادیه و آرایشگران بانوی میبدی امور مرتبز به مجزا کردن اتحادیه ها در شهرستان و استان انجام شده و درصورت تصویب در تهران اتحادیه آرایشگران زنانه میبد به صورتی مجزا ازاتحادیه آرایشگران مردانه میبد فعالیت خواهند کرد.

وی گذاشتن تابلوی نرخ در معرض دید مشتریان را ضروری شمرد و تصریح کرد : لازم است برای ارائه خدمات و مواد به کار گرفته شده فاکتور صادر شود تا بعدها ایجاد مشکل نکند.

خلیلی تداخل صنفی را از اموری یاد کرد که بانوان آرایشگر باید مورد عنایت قراردهند چون یک آرایشگر نمی تواند به فروش اجناس و کالاها در محل آرایشگاه بپردازد و در صورت تمایل به فروش اجناس آرایشی و لباس عروس باید با رعایت شرایط جهت آن به اخذ پروانه اقدام کرد.

خلیلی همچنین از مشارکت بانوان در طرح خیریه که در راستای آن خدمات مجانی به زوج هایی که از طریق کمیته امداد یا بهزیستی معرفی می شوند ، ارائه می شود ، تشکر کرد.

بانوان نقش مهمی در سلامت جامعه دارند

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه میبد نیز در این همایش طی سخنانی گفت: دردین اسلام نسبت به مقام و منزلت بانوان سفارش بسیارشده و نیزآیین ودین ما درارتباط با نحوه برخورد با همسر ، صحبت کردن ، احترام گذاشتن و … آداب خاصی را هم برای بانوان و هم برای آقایان تعیین کرده است.

سید محمد هادی سلیمانی تصریح کرد: بانوان نقش مهمی را در سلامت روحی ، روانی و جسمی جامعه دارند و با توجه به نقشه های دشمنان باید سبک زندگی ایرانی اسلامی را در جامعه رواج دهند.

مداخله پزشکی در آرایشگری ممنوع است

کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان میبد هم درجمع آرایشگران میبدی گفت : بعضی از خدمات در آرایشگاه ها انجام می شود که باید با توجه به عوارضی که دارند زیر نظر پزشکان دوره دیده و متخصص انجام شود.

حسن خواجویی تصریح کرد : ارائه این خدمات مانند لایه برداری به نوعی مداخله در کارهای پزشکی است و باید در مواردی که مواد به زیر لایه های پوست نفوذ می کند از انجام این امور خودداری کرد چون باید پزشک متخصص تشخیص دهد که پوست قابلیت لایه برداری دارد یا نه ، همچنین انجام توصیه های پزشکی بعد از انجام لایه برداری نیاز است.

وی بانوان را از مداخله در امور پزشکی به طور جدی برحذر داشت ، همچنین توزیع قرص های لاغری و دخانیات و قلیان را نیز یاد کرد که درآرایشگاه شایع است و باید اجتناب از انجام این امور مورد توجه قرارگیرد.

فضای مجازی حریم خصوصی ما نیست

به گفته جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان میبد کار نکردن آرایشگران در داخل منازل ، داشتن راه ورودی مجزا از منزل به آرایشگاه ، عدم انتشار تصاویر مستهجن در فضای مجاز ، عدم تبلیغات در کانال های مجازی ، عدم عضویت در شرکت های بازاریابی و… باید مورد توجه قرارگیرد.

سرگرد زارعشاهی افزود: بستر فضای مجازی حریم خصوصی ما نیست باید توجه داشت هکرها ممکن است به این فضا دسترسی پیدا کنند.

بانوان با اطلاع رسانی خدمات بهزیستی نجات دهنده زندگی ها باشند

همچنین در این مراسم رئیس اداره بهزیستی میبد به معرفی خدمات این اداره در ارائه مشاوره در حوزه ژنتیک پرداخت و از بانوان خواست به امر آموزش و ترویج و اطلاع رسانی لزوم شرکت در کلاس های دانشنامه  ازدواج عنایت داشته باشند.

سید محسن فلاح با اشاره به اینکه آموزش های دانشنامه های قبل از ازدواج ، در حین ازادواج و بعد از ازدواج را در بر می گیرد ،  خطاب به بانوان خاطرنشان کرد : شما می توانید با اطلاع رسانی خدمات بهزیستی نجات دهنده زندگی ها در حوزه دانشنامه ازدواج و نیز مسائل ژنتیکی باشید چون تولد یک نوزاد معلول و نیز شروع یک زندگی با عدم آموزش درروند زندگی کردن افراد اختلال ایجاد می کند.