سال آینده در شهرستان میبد ، سال انضباط شهری و پیشگیری از تخلفات در حوزه های شهرسازی و خدمات عمرانی و شهری می باشد

بام میبد : علیرضا نقوی دردومین نشست خبری خودش با خبرنگاران میبد که با حضور اعضای شورای شهر برگزار شد ، با تشکر از زحمات شهرداران  پیشین افزود : در فرصت کوتاهی حدود دو ماه سعی شده با انجام فعالیت هایی شهر برای نوروز آماده شود و با این هدف یک نماهنگ سه تا چهاردقیقه ای برای معرفی شهر میبد تهیه شده است چون باید گردشگران از همان آغاز به سفر با شناختی که از میبد دارند این شهر را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنند.

وی اضافه کرد: سه نقطه شهر در ورودی های  با فضا سازی هایی کمپ استقبال فعال شده که با همکاری اداره ها و نهاد هایی دیگر برنامه هایی برای استقبال از مسافران اجرا می شود.

شهردار میبد تصریح کرد : به جایی اینکه فقط  در مجموعه های تاریخی شهر منتظر گردشگران باشیم باید در کمپ های ورودی لیدر ها حضور داشته باشند تا گردشگران برای بازدید از نقاط دیدنی راهنمایی کنند.

آماده شدن 22 مدرسه برای اسکان مسافران با استانداردهای مطلوب

وی افزود: 22 مدرسه برای اسکان مسافران با استانداردهای مطلوبی که دارند و از بهترین اقامتگاه های استان در حوزه آموزش و پرورش هستند آماده شده است ، همچنین پیشنهاد شده تورهای نصف روز تا یک روزه فراهم شود تا با گذاشتن اتوبوس ها و مینی بوس هایی توسط شهرداری در اختیار آنها از تراکم ترافیک شهر کاسته شود و اوقات گردشگران هم به خوبی برنامه ریزی شود.

نقوی در ادامه به انجام فعالیت هایی توسط شهرداری میبد در راستای اهداف ستاد نوروزی که با 10 کمیته تشکیل شده است و شهرداری در این ستاد متولی امور شهری هستند اشاره کرد و گفت : لکه گیری آسفالت ها ، نظافت معابر ، رفع سد معبرها ، رنگ آمیزی جداول ، گلکاری و… از فعالیت هایی است که در حال انجام است.

وی همچنین به اجرای برنامه هایی با هدف نشاط اجتماعی در قالب برگزاری جشن ها به مناسبت اعیاد مذهبی و استقبال از بهار و نیز خاموش شدن کهندژ نارین قلعه به احترام زمین همراه با اجرای برنامه های ویژه  در چهارم فروردین ماه ، کتابت نام پیامبر و اشعار و احادیث مرتبط به نام حضرت محمد در شب مبعث و اهدا به میهمانان نوروزی درمحل نارین قلعه و…. اشاره کرد.

شهردار میبد به هشتک گذاری میبدی دوست داشتنی و میبد شهر جهانی زیلو در شبکه های اجتماعی توصیه کرد.

32 میلیارد تومان از درآمد شهرداری میبد محقق شده است

رئیس شورای شهر میبد نیز در این نشست با اشره به اینکه 32 میلیارد تومان از درآمد شهرداری محقق شده است ، گفت : تا تحقق کامل بودجه پیش بینی شده پهار میلیون دیگر باید محقق شود و محقق شدن آن با وصل بدهی ها انجام می گیرد.

حسینعلی فلاح افزود: عمده درآمد شهرداری از مردم در قالب ارزش افزوده و همچنین اخذ عوارض  از مردم است که علی رغم اینکه مردم ناراضی هستند درآمدهای شهرداری در قالب گرفتن عوارض نوسازی ، ساخت و ساز و… تا به حال تامین شده است.

وی درادامه به چهار میلیارد دیگر که از محل عوارض سوخت توسط دولت تامین می شده  اشاره کرد که وصول نشده که با پرداخت آن میزان اعتبار پیش بینی شده محقق خواهد شد.

رئیس شورای شهر میبد درادامه به فعالیت های شورای شهر در متقاعد کردن ادارات به پرداخت عوارض ساخت و سازهایی که دارند ، ارتباط با نخبگان ، تامین درآمد های کوششی و…اشاره کرد.

تغییر رویکرد در حوزه امور شهری ضرورت دارد

همچنین رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر میبد طی سخنانی به فعالیت هایی انجام شده با هدف راهنمایی گردشگران ، ایجاد سازه های جدید برای نصب بنرها درشهر ، نامگذاری کوچه ها که به علت نبود نقشه جی پی اس و نرم افزار لازم راکد مانده ، … اشاره کرد.

علیرضا آزاد منش تاکید کرد : تغییررویکرد در حوزه امور شهری و همراهی شهروندان برای داشتن شهری زیبا و با داشتن امکانات و خارج شدن از حالت بی روح بودن لازم است.

وی به برگزاری المپیاد ورزشی به عنوان یک رخداد فرهنگی در میبد اشاره کرد که به گونه ای مطلوب انجام شده است.

حضور یک هزار و 300 نفر از بانوان میبدی در المپیاد ورزسی

دیگر عضو شورای شهر نیز با اشاره به کسب 80 درصد رضایتمندی شهروندان توسط شهرداری و شورای شهر میبد گفت : در حوزه بانوان سعی در انجام فعالیت هایی در فرهنگی و ورزشی با مشارکت شورا و شهرداری شده است.

انسیه فلاح حضور یک هزار و 300 نفر از بانوان در المپیاد ورزسی که امشب اختتامیه آن برگزار می شود را مهم شمرد و افزود مهمترین مسئله بانوان اشتغال است که باید علت آن را نیز در نگاه کردن تک بعدی به بانوان  و عدم نگرش تعاملی مردان به بانوان جویا شد.

وی به برنامه ریزی در پارک بانوان برای اجرای برنامه های متنوع در ایام نوروز نیز اشاره کرد که با حضور کارشناسان از ادارات و نهادهای مختلف  برای برنامه های آموزشی رایگان همراه است.

فلاح برگزاری نمایشگاه ها را نیز از فعالیت های انجام شده و در حال انجام در حوزه بانوان برشمرد.

منبع : ایرنا