رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ( راهور) شهرستان میبد گفت : 75 درصد تصادف‌ها با توجه به نظر کارشناسان به علت سرعت غیرمجاز و عجله در موقع رانندگی رخ می‌دهد، لازم است شهروندان با پرهیز از عجله به‌خصوص در مسیر بازگشت از رانندگی به علت خستگی و خواب‌آلودگی اجتناب کنند.

سرهنگ ‌دوم محمدحسین دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشتر تصادف جاده‌ای و واژگونی خودروها در اثر خستگی و خواب‌آلودگی در نزدیک به ورودی شهرها رخ می‌دهد، رانندگان با توجه به نزدیک بودن به ورودی شهرها باوجود خستگی و خواب‌آلودگی به راه خود ادامه می‌دهند و ناخواسته حادثه‌هایی ناگوار را موجب می‌شوند.

وی با اشاره به نشاط بهاری ، نظم و قانون مداری به‌عنوان شعار ترافیکی سال 98 افزود: لازم است مردم قبل از سفر به مراکز معاینه فنی خودرو مراجعه کنند تا هرگونه نقصی در خودرو است رفع شود ، همچنین نسبت به همراه داشتن تجهیزات لازم مانند زنجیر چرخ ، لباس گرم و … با توجه به سردی هوا در برخی استان‌ها توجه داشته باشند.

دهقانی همچنین آمار فوتی تصادف تعطیلات نوروز سال گذشته کشور را یک هزار و 34 نفر عنوان کرد.

وی یادآور شد : تصادف رانندگی منجر به فوت در میبد در سال 97 نسبت به سال 96، 20 درصد کاهش داشت ، امید است با رعایت مقررات از سوی شهروندان همچنان شاهد سیر نزولی این آمار باشیم.

رئیس پلیس راهور میبد به برگزاری جلسه‌های مستمر شورای ترافیک شهرستان اشاره کرد که به دنبال آن‌ها سعی شد نسبت به رفع نقص و اصلاح هندسی نقاط حادثه‌خیز شهرستان اقدامانی انجام شود.

به آموزش فوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در مدارس توجه شود

دهقانی نصب دوربین‌های کنترل هوشمند سرعت در معابر درون‌شهری را در رعایت سرعت مطمئنه توسط شهروندان مؤثر ذکر کرد و به آموزش قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی با حضور کارشناسان پلیس در مدارس در مقاطع مختلف و نیز مساجد و… باهدف ارتقای فرهنگ ترافیک تأکید کرد.

وی با توجه به بافت سنتی شهرستان و کم‌عرض بودن معابر شهری و نیز کمبود فضای پارک خودرو و پارکینگ‌های خودرو به شهروندان توصیه کرد که بیشتر از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند و در صورت نداشتن کار ضروری از وسایل نقلیه خصوصی کمتر استفاده کنند.

این مسئول ادامه داد: خانواده‌ها لازم است سعی کنند موتورسیکلت را که در عین داشتن قدرت مانور بالا ایمنی کمتری نسبت به خودرو دارد در اختیار فرزندان کم سن و سال خود که فاقد مجوز رانندگی هستند، قرار ندهند.