فرماندار میبد گفت: باید اخلاق و رفتاری که شهدا در زندگی خود داشتند را به عنوان چراغ راه پیشه خود کنیم شهدایی که درگرمای 50 درجه شلمچه در فضایی کوچک قبر مانند با شوقی که به شهادت داشتند شبانه گریه می کردند و درکنار آن روزها می جنگیدند.

بام میبد : حسین فلاح در دیدار با خانواده شهدا افزود: ما بسیاری اوقات پرداختن به ظواهر به باطن امور توجه نمی کنیم و لازم است به فرزندان خود و دانش آموزان یاد بدهیم اخلاق و مرام گذشتگان را پاس دارند.

وی یادآور شد : باید فرهنگ خوبی که ما ایرانیان داشته ایم و با فرهنگ دینی آمیخته شده است در همه جا و همه شرایط حفظ کنیم که اگر این اخلاق و مرام حفظ شود بسیاری از سخنانی که بر زبان می آوریم به دل می نشیند.

فرماندارمیبد تصریح کرد : عمل نکردن به مرام و شیوه گذشتگان و فرهنگی که داریم تنها ظاهری از دین و اخلاق و رفتارها می ماند و درعمل با مشکلات و مسائلی مواجه می شویم.

این مسئول خانواده شهدا را ولی نعمتان انقلاب خواند و گفت : آنها جگرگوشه های خود را فدای انقلاب کردند و ما به دیدار آنها می رویم تا قوت قلبی پیدا کنیم و روحیه بگیریم.

وی ادامه داد: ما با پیشه کردن اخلاق و مرام شهدا می توانیم از نیازمندان دستگیری کنیم و گره از مشکلات مردم باز کنیم.

فرماندار میبد به همراه بسیجیان و هم رزمان شهید طلبه محمد علی قیاسی از پایگاه شهید شیرودی با خانواده این شهید دفاع مقدس دیدارکرد.

شهید طلبه محمد علی قیاسی در سن 17 سالگی در عملیات کربلای 5 مفقود الاثر شد و بعد از پنیدین سال با مدال پر افتخار شهادت به دامان خانواده اش بازگشت.

شهرستان میبد طی هشت سال دفاع مقدس حدود 500 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران کرد.