نمايش مراحل مختلف آفرينش انسان از نطفه تا تولد

کشف اسرار تولد انسان هميشه موضوعي داغ براي دانشمندان بوده است و آشنايي با مراحل مختلف تبديل نطفه به جنين، رشد جنين و در نهايت تولد نوزاد نيز موضوعي است که اکثر انسان‌ها نسبت به آن کنجکاو هستند و مي‌خواهند از چند و چون آن باخبر شوند. النور لوتز، زيست‌شناس مولکولي، طراح و هنرمندي است […]

کشف اسرار تولد انسان هميشه موضوعي داغ براي دانشمندان بوده است و آشنايي با مراحل مختلف تبديل نطفه به جنين، رشد جنين و در نهايت تولد نوزاد نيز موضوعي است که اکثر انسان‌ها نسبت به آن کنجکاو هستند و مي‌خواهند از چند و چون آن باخبر شوند.

النور لوتز، زيست‌شناس مولکولي، طراح و هنرمندي است که استعداد بي‌نظيري در ايجاد تصاوير آموزشي با فرمت GIF دارد. اين هنرمند خوش‌ذوق به تازگي موفق شده با ترکيب ۳۹۶ طرح از يک نوزاد انسان در حال رشد در دوران بارداري، به خوبي روند تبديل نطفه به نوزاد را به تصوير بکشد. انيميشن بي‌نظير و شگفت‌انگيزي که اين زيست‌شناس توليد کرده، شايد ساده‌ترين توضيح براي درک چگونگي تولد نوزاد براي بزرگ‌سالان و ساير انسان‌هاي کنجکاو در تمام سنين باشد.

شگفتي بدن انسان و هماهنگي اندام‌هاي مختلف آن، قدرت بي‌نظير خداوند را به تصوير مي‌کشد.

در پايين تصوير نيز اطلاعات علمي مفيدي براي ذهن‌هاي کنجکاو قرار داده شده است. واقعاً اين تصوير به اندازه‌ي هزار کلمه حرف براي گفتن دارد. از اين پس هر وقت فرزندتان از روي علاقه و کنجکاوي از شما پرسيد : “بچه‌ها چطور به دنيا مي‌آيند؟” مي‌توانيد اين تصوير کاربردي را به او نشان دهيد تا با نگاهي کوتاه، مراحل مختلف تولد نوزاد انسان از ابتدا تا انتها را درک کند.

[divider style=”solid” top=”20″ bottom=”20″]

منبع : تبیان