جانشین ستاد خدمات سفر شهرستان میبد گفت: بیش از 30 هزار نفر مسافران نوروزی به صورت رسمی و غیر رسمی در مدارس ، نمازخانه ها ، حسینیه ها ، تکایا و مصلی آیت الله اعرافی اسکان داده شدند.

علیرضا ابوالحسنی روز یکشنبه در گفتگو با ایرنا افزود: بیش از 30 مکان اسکان برای مسافران نوروزی در نظر گرفته شد ، همچنین بهینه سازی سرویس های بهداشتی در اماکن تاریخی ، پارک ها و مراکز تفریحی و نیز سیستم گرمایشی و سرمایشی مراکز اسکان مورد توجه قرار گرفت.

وی با اشاره به استقرار نیروهای انتظامی در مکان های شلوغ و اماکن یادآورشد: هماهنگی در استقرار لیدر ها در مراکز تاریخی و نیز ایجاد مسیرهای گردشگری در نارین قلعه و بیده با حضور لیدرها انجام گرفت.

جانشین ستاد خدمات سفر شهرستان میبد درادامه به ساماندهی حیوانات مانند شتر و اسب و… که هرساله  برای جابه جایی مسافران در محل های تاریخی مستقرمی شدند نیز اشاره کرد و افزود : 2 تا سه محل مشخص شد تا حیوانات در آن مکان ها مستقر شوند تا مزاحمتی در خیابان برای مردم نداشته باشند.

ابوالحسنی همچنین گفت : چند ایستگاه پلیس در سطح شهرستان برای جلوگیری از ترافیک شد ، همچنین به ایجاد و ساماندهی پارکینگ ها درحاشیه بافت های تاریخی و نیز استقرار چند مینی بوس در مسیرهای گردشگری توجه شد.

وی در ادامه از اجرای برنامه های جشن و جشنواره ها با دعوت از گروه های هنری شهرستان و انجیوها یاد کرد که طی آن هماهنگی در برگزاری برنامه های جشن با موضوع و حال و هوای نوروز در اماکن تاریخی مانند آسیاب بیده ، نارین قلعه و نیز دردهداری جهان آباد ، روستای رکن آباد ، مزرعه کلانتر با همکاری بخشداری و دهیاری ها شد.

جانشین ستاد خدمات سفر شهرستان میبد برگزاری برنامه های نمایشی و تئاترهای خیابانی را از برنامه های برگزار شده درایام نوروز برشمرد و افزود : مسافران تا 13 نوروز اسکان داده می شوند اما با رصدی که می شود اگر حجم مسافر در روزهای پایانی تعطیلات زیاد بود آمادگی لازم برای ادامه اسکان مسافران وجود دارد.