با برگزاری مراسمی نمادین در دبیرستان دخترانه شاهد میبد همزمان با برگزاری این مراسم در سایر مدارس این شهرستان از خیرین مدرسه ساز تقدیر به عمل آمد.

فرماندار میبد در این مراسم که با حضور دانش آموزان ، مسئولین و خیرین مدرسه ساز برگزارشد ، ضمن ابراز خشنودی از بودن درجمع فرهیختگان و آینده سازان کشورگفت : خیرین بخش عمده ای از سرمایه خود را در راه اعتلای علم و فرهنگ هزینه کرده اند و به نوعی همه شما دانش آموزان فرزندان آنها هستید و شما نیز با رسیدن به هر مقام و جایگاهی نباید فراموش کنید که متعلق به این شهر و جامعه هستید و باید به هم نوعان خود خدمت کنید.

حسین فلاح افزود : خیرین انسان های با شرافتی هستند که تمام دارایی خود را در راه فرهنگ و اعتلای آموزش و فرهنگ جامعه هزینه کرده اند و باید قدر آنها را دانست.

وی درادامه اظهار داشت :سرنوشت شما در محیط غلم و دانش و در کنار معلمان ، مدیران و مربیان رقم می خورد ، شما باید قدر این زمان که لحظات بسیار خوبی است را بدانید پدرو مادران شما به شما امید و شما باید درس بخوانید وهمچنین اخلاق و رفتار خوبی را در جامعه پیشه خود می کنید.

فرماندار میبد تصریح کرد : شما دانش آموزان باید به علم و عقلانیت که هنر، ادب ، معرفت ، احترام به بزرگترها ، آموزه های دینی  و…را در می گیرد و چون دو بال انسانیت ، شرف و بزرگی برای شما است در کنارهم بپردازید.

حاصل تلاش های خیرین به عنوان باقیات الصالحات همیشه جاری است.

رئیس آموزش و پرورش میبد نیز دراین مراسم با تشکر از خیرین گفت : حاصل تلاش های خیرین موفقیت های دانش آموزان است که همیشه به عنوان باقیات الصالحات همیشه جاری است.

محسن موحدی فرد در ادامه با اشاره به موفقیت های دانش آموزان دبیرستان میرمحمدی میبد افزود: این دبیرستان حاصل تلاش های یکی از خیرین است که تا به حال سه آموزشگاه را در این شهرستان بنا کرده است و دانش آموزان در این چند سال اخیر با درس خواندن در این آموزشگاه موفق به کسب رتبه های زیر هزار کنکور و نیز رتبه های برتر را در جشنواره های خوارزمی  شده اند.

وی یادآور شد: همچنین این آموزشگاه تا به حال بیش از 37 پزشک تحویل جامعه داده است ، همچنین دانش آموزانی سرآمد در مسابقات فرهنگی و هنری و نیز مسابقات قرآنی دارد.

رئیس آموزش و پرورش میبد همچنین با اشاره به اینکه فضاهای خیری همیشه به نام خودشان و به نام کسی که اعلام شده است ، باقی خواهد ماند گفت : برای اینکه مدارس شهرستان تبدیل به شیفت نشود با برنامه ریزی که از چهار سال پیش شده  باید تا سال 1400 هر سال 10 مدرسه در شهرستان ساخته شود و تا به حال 40 مدرسه ساخته است.

وی تصریح کرد : شیفت شدن مدارس افت آموزش و مباحث تربیتی را به دنبال خواهد داشت اما خیرین ما با همکاری که دارند بیش از 60 آموزشگاه دیگر را بنا خواهند کرد و از شیفت شدن مدارس جلوگیری خواهد شد.

شهرستان میبد 192 خیر مدرسه ساز دارد که تا به حال در ساخت مدرسه از یک تا سه مدرسه ، اهدای زمین و… مشارکت و همکاری داشته اند.