با اجرای برنامه ای فرهنگی در رکن آباد میبد کودکان رکن آبادی مقررات راهنمایی و رانندگی را فرا گرفته و با فرهنگ ترافیک و رفت و آمد در شهر با وسایل نقلیه آشنایی پیدا کردند.

با اجرای یک برنامه فرهنگی با همکاری یکی از مهد کودک های رکن آباد و یکی از موسسه های خیریه فعال دراجرای طرح اجتماع محور ، برگزاری کارگاه های دانشنامه ازدواج ، فرزندپروری و… کودکان رکن آبادی با مقررات راهنمایی و فرهنگ ترافیک آشنایی پیدا کردند.

معاونت اجتماعی نیروی انتظامی میبد در این برنامه علاوه بر یاد دادن مباحث ترافیکی به کودکان گفت : هرگز وقتی پدر و مادر و برادر و خواهر های بزرگتر در منزل نیستند در را به روی غریبه ها حتی اگر فرد بگوید مامور آب یا برق است باز نکنند.

محمد فلاح همچنین با ذکر مثالی از پرت شدن یک دانش آموز به خیابان به خاطر بیرون کردن بدن خود از شیشه اتومبیل در حال حرکت خطاب به بچه ها گفت : اگر مسیر مدرسه را با سرویس رفت و آمد می کنند در اتومبیل یا اتوبوس با هم حرف زدن و سر به سر هم گذاشتن حواس راننده را پرت نکنند، شیشه اتومبیل را نیز پایین نکشند وسر و دست خود را ازماشین بیرون نکنند ، همچنین اگر سوارموتورپدرهابشان می شوند در جلو ننشینند تا هنگام ترمز زدن به جلو پرت نشوند .

به گفته خدیجه محمدی از اعضای موسسه خیریه تبسم مهر دررکن آباد از دیگر برنامه های این مراسم فرهنگی اجرای ایستگاه سلامت ، پخت غذای سالم ، ایستگاه نقاشی و شناسایی آسیب هابی محله با حضور مادران است. شهرستان میبد دارای بیش از 17 محله و آبادی مانند میبد بالا ، میبد پایین ، شهیدیه ، بفروئیه ، بشنیغان ، فیروزآباد ، شاه جهان آباد ، کوچُک ، کو چه باغ ، بارجین ، مهرجرد ، رکن آباد ، مهرآباد ، حسن آباد، امیرآباد و…می باشد.