چهلمین کارگاه آموزشی زوج های جوان با همت مرکز مشاوره دادگستری میبد و موسسه حمایت از زوج های جوان ، خانواده مهرآوران میبد و نیز شهرداری و شورای در رستوران گلخانه ای میبد برگزار شد.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد یکشنبه شب طی سخنانی در این کارگاه آموزشی در جمع زوج جوان و مسئئولان دادکستری استان یزد گفت : موضوع خانواده یکی از مباحث مهمی است که بسیار به آن تاکید شده همانطور که در اصل شانزده گانه مقام معظم رهبری به صراحت در زمینه تحکیم خانواده نظیر فرزندپروری ، تربیت فرزند ، احترام به زوجین ، سالمندان و تمامی مسائلی که موضوع خانواده را در بر می کیرد اشاره شده است.

فاطمه دانش یزدی با تشکر از دست اندرکاران این دوره های آموزشی افزود: فطعا با قرارگرفتن زوج در کنار هم و تشکیل خانواده فکر و اندیشه و تفکر آنها نیز در کنار هم قرار گرفته و همسو می شود وبه دنبال آن همسر نامیده می شوند و این امر به این معنی است که نگاه ، تفکر و منیت آنها یکی می شود.

وی تصریح کرد : مهم این است که در زندگی مشترک اختلاف نظرها و دیدگاه ها همسو شود و ما بتوانیم زندگی شاد وسالمی داشته باشیم و بسیار مهم است که در حالی که فضای مجازی ، دپارتمان فرهنگی و بسیاری از نگاه ها متوجه خانواده ایرانی و اسلامی است جوانان بکوشند در کنار همسران خود زندگی سالمی را داشته باشند.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد یادآور شد : آنچه در شهرستان میبد درحوزه خانواده با دغدغه ای که مسئولان این شهرستان داشتند و با همت و پشتکار آنها انجام شده ستودنی است و با رصد آمار می بینیم که این اتفاق خوبی است که توانسته و می تواند زندگی شاد و سالم با زوجین را با زدودن آسیب های اجتماعی به دنبال داشته باشد و ان شاءالله این طرح با هدف کاهش طلاق و آسیب های اجتماعی درسطح استان اجرا شود.

اصل قناعت درزندگی اهمیت زیادی داد

فرماندار میبد نیزبا تشکر از اینکه طرح صیانت از خانواده  توسط حجت الاسلام آقایی علی رغم سختی و فراز و نشیب ها با انگیزه و روحیه دنبال شد گفت : به اصل قناعت درزندگی باید اهمیت زیادی داد و مهم است که با نگاه به اطراف ببینیم چگونه افراد با امکاناتی کم امرار معاش کرده و زندگی خوش و خرمی را در کنار دارند و همچنین با نگاه به گذشته چگونه زندگی کردن پدربزرگ ها و مادربزرگ های خود و فرهنگی که داشته اند را از آنها یاد بگیریم.

حسین فلاح تصریح کرد: با ادا و اطوارهایی که بعضی اوقات داریم باعث می شود توقع و انتظار ما از زندگی بدون نگاه به آنچه بوده ایم و هستیم بالا برود ، باید به زندگی و فرهنگ گذشته خود که برگرفته از یک سری سنن ، ارزش ها  و عرف ها و خوبی ها است نگاه کنیم.

حمید رضا دادستان شهرستان میبد نیز برگزاری این کلاس های آموزشی را در زمینه پیشگیری ازآسب ها به ویژه آسیب های قضای مجازی که با رخنه درخانواده ها بنیان خانواده ها را متزلزل می کند بسایر موثر عنوان کرد.

30 زوج در هر کلاس آموزشی شرکت دارند

همچنین مسئول مسئول واحد میانجیگری میبد وطرح صیانت از خانواده میبد درحاشیه برگزاری این کارگاه آموزشی با اظهار امیدواری به برگزاری این کلاس های آموزشی از طریق واحد صیانت از خانواده استان درهمه شهرستان های استان گفت : حدود 30 زوج در هر کلاس آموزشی شرکت دارند و از 518 ازدواج در سال 97 در شهرستان میبد تا کنون نزدیک به 400 زوج در کلاس ها شرکت کرده اند.

حجت الاسلام علیرضا آقایی افزود : با توجه به اینکه کسانی که در کلاس ها شرکت داشته اند با آسیب های اجتماعی آشنا می شوند کمتر در زندگی خود دچار اختلاف های خانوادکی می شوند و زندگی بهتری را شروع می کنند و در صورت پیش آمدن اختلاف نیز با مراجعه به مرکز مشاوره دادگستری میبد بدون تشکیل پرونده مشکلات آنها مورد رسیدگی گرفته و مرتفع می شود.

وی تصریح کرد : طرح صیانت ازخانواده درسطح استان مورد پذیرش مسئولان دادگستری قرار گرفته و ان شاءالله با اجرایی شدن آن درکلیه شهرستان های استان طلاق که بخش مهم و جدی از آسیب اجتماعی است کاهش یابد.  

واحد میانجیگری شهرستان میبد با هدف صیانت از خانواده با محوریت دادگستری شهرستان از پنج سال پیش با همکاری ادارات و ارگان ها شروع به کار کرده است.

منبع : ایرنا