امام جمعه میبد گفت : درسال 97 پنج نشست شورای فرهنگ عمومی برگزار شده و 34 مورد مصوب شده و از این تعداد 14 مصوبه اجرایی شده و اجرایی شدن 19 مصوبه دیگر نیز درحال اجرا شدن است که باید با محقق شدن آثار مصوبات در جامعه نمود پیدا کند.

آیت الله علیرضا اعرافی در نشست شورای فرهنگ عمومی افزود: شهر میبد از شهرهایی است که از نظر تعداد مسجد ، نماز جماعت و رونق مسجد ها در شهر و روستا درهمه فصول و به خصوص ماه مبارک رمضان در سطح بالایی قرار دارد و باید در فرصت باقیمانده به ماه مبارک بروشوری در ارتباط  مسائل فرهنگی ، اجتماعی ، قضایی وامنیتی شهر که روحانیون باید از آن مطلع باشند تا درمنبرها و سخنرانی ها از آنها سخن بگویند تهیه شود.

وی در ادامه با یاد آوری لزوم تقویت انجمن ها و اشاره به موضوع سیل حضور خوب مردم و همبستگی آنها در یاری رساندن به سیل زدگان ستود و افزود: با توجه به حجم بالای خسارت های این امدادرسانی و کمک های مردمی که دارای ارزش و برکت است باید ادامه پیدا کند.

اعرافی همچنین با تبریک و گرامیداشت روز معلم و نیز روز کارگر اظهار امیدواری کرد که در سال 98 نیزکه سال رونق تولید است مانند سال های گذشته  با تدبیر دستگاه های اجرایی و فرمانداری و با اهتمام و عنایتی که دارند بحران کار و کارگری در شهرستان میبد به آن معنایی که هست نداشته باشیم.

وی لزوم مناسب سازی و رفع سد معابر را نیز یادآور شد و به تهیه چک لیستی دقیق در ارتباط با تعیین وظایف هر سازمان و ارگانی در این زمینه اشاره کرد که باید از طریق فرمانداری عمل به آن وظایف به نهاد و سازمان ها ابلاغ شود.

امام جمعه همچنین با اشاره به سرمایه های عمومی بسیار غنی که در میبد وجود  دارد پرداختن به مسائل قضایی را با دو رویکرد در سطح کلان و منطقه ای عنوان کرد و افزود : بررسی اینکه دستگاه قضا در شهرستان چه مسائل و مشکلاتی دارد و چه اقداماتی باید انجام شود و… اهمیت دارد.

وی لزوم اجرای مصوبه های شورای فرهنگ عمومی را یاد آور شد و افزود : باید از اجرا شدن مصوبه ها در ارگان ها و ادارت قدردانی شود و همچنین اجرای مصوبات انجام نشده را با تعیین زمانبندی از دستگاه ها خواست.

مسائل مرتبط به سیل زدگان همچنان پیگیری می شود

فرماندار میبد نیز دراین نشست گفت : از همان روزهای اول به وجود آمدن آسیب سیل برای کمک به سیل زدگان با هماهنگی هایی که به عمل آمد از طریق شهرداری ها اکیپ هایی به مناطق سیل زده ارسال شد و در مجموع سه اکیپ عمرانی در این زمینه با فعالیتی که داشتند به صورت متمرکزمسائل مرتبط به سیل را پیگیری کردند و همچنان نیز دنبال می شود.

حسین فلاح افزود: نیروی انتظامی ، آموزش و پرورش  ، هلال احمر ، گروه های مردمی و جهادی ، موکب ها و… همه به نوعی درجمع آوری اقلام کمک های مردمی در محلات ، مدارس و پایگاه ها و ارسال کمک ها ، پخت غذا در منطقه و سرویس دهی به سیل زدگان و… مشارکت کردند و در مجموع حدود 30 میلیارد ریال به سیل زدگان کمک شد.

وی به کمک های شرکت های کاشی میبد نیز اشاره کرد و گفت : با برنامه ریزی که شده انشاءالله شهرستان میبد بتواند دربازسازی مناطق سیل زده با کمک ها و همراهی هایی  که کارخانجات این شهرستان  نیز خواهند کرد مشارکت داشته باشد.

رفع سد معابر و مناسب سازی از اولویت های شهرستان است

در این نشست رئیس اداره بهزیستی نیز به بیان مباحث مرتبط با سد معبرو مناسب سازی پرداخت و افزود: از اولویت های شهرستان که در شهرستان تعیین شده  رفع سد معابرو مناسب سازی است که باید در رستوران ها ، بانک ها و موسسات مالی ، مراکز تجاری ، مساجد و… مورد عنایت و توجه دست اندرکاران و ادارات و نهاد های مرتبط با آنها قرار گیرد.

در این نشست همچنین به وجود بیشترین قضات در میبد نسیت به جمعیتی که دارد ، برگزاری همایش فرهیختگان دادگستری ، برگزاری همایش در حوزه قضا با رویکرد آموزشی ، برگزاری همایش هایی که نقش تحقیق و پژوهش و برنامه ریزی برای پیشگیری و ارتقای مباحث قضاوت در آن ها مورد توجه قرار گفته باشد و تدوین تجارب قضات اشاره شد.

موفقیت دانش آموزان در مسابقات فرهنگی و هنری د راین نشست عنوان شد و اشاره شد که با شرکت 50 درصد دانش آموزان یک هزار رنبه نخست در نزدیک به 60 رشته توسط دانش آموزان در این مسابقات کسب شده است.

همینطوربه فعالیت های شهرداری و شورای شهر و نیز اهداف و برنامه های کلان و راهبردی که در حوزه های گوناگون مورد پیگیری برای اجرا است اشاره شد.