امام جمعه میبد گفت: تحریم برای مردم ایران تحریم است اما این تحریم ها درخود تحقیر اروپائیان و تمامی مستکبران دنیا دارد و ماهمه باید بکوشیم در شرایط سختی که ایجاد شده به واسطه تحریم ها از وارد آمدن آسیب به قشر های متوسط و ضعیف جامعه جلوگیری کنیم .

آیت الله اعرافی در خطبه های این هفته نماز جمعه میبد افزود: باید به اروپائیان و کشورهایی دیگرگفت که این تحریم ها تحقیرتوهین به شما است چون شما در برابر قلدری مانند آمریکا تاب مقاومت ندارید ، اما  ملت مقتدر ایران به فضل الهی در برابر همه این تحریم ها مقاومت خواهد کرد و دماغ مستکبران عالم را به خاک خواهد مالید.

وی تصریح کرد: این که آمریکائیها و صهیونیست ها و بعضی از کشورهای منطقه ارزش انتقاد ندارند روشن است اما بدتر از آن اروپاییان و بعضی از کشورهای به ظاهر مستقل هستند که در این آزمون بزرگ در مقابل وجدان خود و وجدان بشریت محکوم و مردود شدند.

باید با باز کردن زنجیرهای هوی و هوس و گناه با دلی پاک به سوی رمضان رفت

اعرافی همچنین با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان گفت : ثواب عبادت ها ، انفاق ها ، کارها و اعمال خیر در این ماه مبارک چندین برابراست و باید با باز کردن زنجیرهای هوی و هوس و گناه با دلی پاک و قلبی روشن به سوی ماه رمضان رفت که درآن صورت درهای بهشت به روی ما باز می شود و به ملکوت ماه رمضان راه می یابیم .

وی در ادامه به نصب العین قراردادن 20 فرمان و توصیه پیامبر خدا در خطبه آخرین جمعه شعبان برای راه یافتن به بزرگراه رمضان و ملکوت این ماه  توصیه کرد .

امام جمعه میبد فعال بودن 200 مسجد و نماز جماعت در میبد را که بالای یک صد هزار نفر جمعیت دارد مایه خیر و برکت دانست و گفت: مساجد باید به ویژه در ماه مبارک رمضان جایگاه حذب جوانان ، اجرای برنامه های فرهنگی و اخلاقی  ، قرائت قرآن و به کمال رساندن دختران و پسران ، رسیدگی به فقرا و نیازمندان و… باشد و در این ماه همه باید احساس آرامش و گشایش کنند.

وی همچنین با گرامیداشت روز شهادت آیت الله مطهری روز معلم و روز و هفته کارگر را نیز تبریک گفت و از خدمات معلمان در عرصه علم و فرهنگ  و نیز اقدامات جامع آموزش و پرورش د رمدرسه سازی ، جذب خیرین و اجرای برنامه های فرهنگی و … و همینطور از تلاش های کارگران که نقشی مهم در استقلال و خودکفایی کشور دارند قدردانی کرد.

امروز در محل نماز جمعه میبد میز خدمت مسئولین هلال احمر میبد برای ارتباط با مردن و پاسخ به درخواست ها و مشکلات مردمی برپا بود.