به مناسبت هفته معلم وگرامیداشت مقام معلم از مربیان ومدیران مهدهای کودک میبد تقدير شد.

به نقل از روابط عمومی اداره بهزیستی میبد ، ريیس اداره بهزیستی میبد در اين مراسم، ضمن گرامیداشت روز معلم و خير مقدم به مدعوين از زحمات مديران ومربيان كه در آموزش و تربيت ديني و اعتقادي كودكان تاثير بسزايي دارند تقدير و تشكرکرد و گفت : تربیت دینی کودکان از پیچیده ترین ظرائف تربیتی و روانشناختی برخوردار است واز آنجا که بهترین و حساس ترین زمان شکل گیری نگرش و تمایلات مذهبی کودک در 7 سال اول زندگی انجام میشود توجه به راهکارهای این تربیت در مراکز پیش دبستانی ومهدهای کودک امری بسیار مهم و ضروری بشمار می رود.

سید محسن فلاح ادامه داد :  در فرایند شکل‌گیری شخصیت کودکان، بیشترین نقش بر عهده‌ی الگوهای رفتاری است، چرا که یادگیری، اساس رفتار آدمی را تشکیل و خمیر مایه‌ شخصیت کودک درمهد کودک شکل می‌گیرد و تقلید از رفتار مربیان از بارزترین ویژگی‌های سنین پیش دبستانی است. بنابراین لازم است مربیان مهدهای کودک، خودشان الگوی عملی تربیت دینی باشند و علاوه بر آن بتوانند الگوهای مناسبی به کودکان ارائه دهند.

وی افزود: مهدهای کودک بستر مناسبی برای وپرورش ورشدو شکوفایی خلاقیت و توانمندیهای فردی کودکان است وکار کردن با کودکان دشوار اما تاثیر گذار است و برای آن که یک جامعه توسعه‌یافته داشته باشیم باید آموزش و تربیت نسل آینده را خوب انجام دهیم تا به هدف‌های مورد نیاز، دست یابیم.

مهارت زندگی و مهارت اجتماعی مهمترین آموزش در مهد های کودک است

فلاح بعضی از مشکلات امروز جامعه را مربوط به دوران کودکی دانست و گفت: اگر امروز مشکلاتی در جامعه داریم قطعاً خیلی از آنها برمیگردد به مشکلات کودکان ما که شاید سال‌های سال است این قشر از جامعه رها شده‌اند و مورد بی‌توجهی قرار گرفته‌اند.

وی مهمترین آموزش را در مهدهای کودک مهارت زندگی و مهارت اجتماعی برشمرد و بیان کرد: ما به این اعتقاد نداریم که کودکان آموزش‌های کلاسیک ببینند بلکه  مهدهای کودک  باید فضای شاد برای بازی و فعالیت کودکانه باشد و در آن فضا استعدادهای آنها در قالب بازی شکوفا شود و در کنار بازی باید مهارت زندگی، اجتماعی و هوش اخلاقی آموزش داده شود و بیشتر به مسئله فکر کردن و یادگیری در کودکان پرداخت.

فلاح یادآور شد : آموزش مهارت‌های زندگی برای کودکان و خانواده‌ها را باید جدی بگیرید که این مهارت‌ها هر دو مکمل یکدیگر است.

گفتنی است؛ در حال حاضر بیش از 150 مربی در مهد شهری و روستایی  تحت نظارت بهزیستی میبد در حال فعالیت است .

مراسم  مولودی خوانی، اجرای مسابقه و سخنرانی از برنامه‌های ویژه این مراسم در تالار الماس بود.