باید از روحیه خیرمندانه مردم میبد قدردانی کرد

استاندار یزد گفت: باید از روحیه خیرمندانه مردم میبد در مناطق سیل زده ودر جاهایی که حضور آنها نیاز بوده قدردانی کرد و لازم است زمینه ها و فرصت ها را برای مشارکت و نقش آفرینی مردم در همه حوزه ها فراهم کرد.

محمد علی طالبی در نشست شورای اداری شهرستان میبد افزود: امسال سال رونق تولید است و شهرستان میبد نیز شهری است صنعتی و به خاطر ظرفیت های بسیارخوبی که دارد رونق تولید در آن موضوع مهمی محسوب می شود .

وی از مسئولین خواست تا همراهی و مساعدت لازم را جهت کاهش مشکلات بخش خصوصی داشته و شرایط را در این شهرستان برای رونق تولید فراهم کنند.

استاندار یزد در ادامه یادآور شد : انتخابات را نیز امسال داریم که در شرایط خاصی برگزار می شود و تعامل  ، همدلی ، رفاقت ، تفاهم و همکاری همه دستگاه ها با مردم و بخش خصوصی  برای فراهم کردن شرایط انتخابات با حضور حداکثری  اهمیت زیادی دارد.

همدلی را میان خود افزایش دهیم

وی خاطرنشان کرد : با هدف گرفتن انتخابات در پیش رو باید همدلی بین خود را برای کشور و اعتلای نام و جایگاه اسلام و کشور با  کاهش حاشیه های که ممکن است بر فعالیت ها و عملکرد ما تاثیر بگذارد را افزایش دهیم.

استاندار میبد همچنین به انتخاب بخشداربفروئیه اشاره کرد و تصریح کرد: ما نیروهای توانمند  خانم برای تصدی مسئولیت ها در استان یزد کم نداریم و قطعا بخشدار انتخابی درعین توانمندی و متخلق بودن به اخلاق  و ارزش های دینی و فرهنگی به عنوان نماینده عالی دولت در بخش و حوزه مسئولیت خود ایفای نقش نموده تا زمینه برای مشارکت بیشتر زنان در مسئولیت های اجرایی فراهم شود.

باید تحریم سخت ظالمانه را تبدیل به فرصت و مقاومت کنیم

امام جمعه میبد نیز در این نشست با بیان سخنانی اظهارداشت : تصمیم های درستی که با توجه به تعالیم اسلام گرفته می شود می تواند انسان را به بلندای یک زندگی جامع اجتماعی  فعال ، پویا ، بانشاط  و پویا گذر دهد.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی  در ادامه گفت : با توجه به بیانیه گام دوم نباید به یک کار فردی و در یک مقطع محدود توجه داشت بلکه این بیانیه برآمده از یک مجموعه عظیم کارشناسی کشور و رصد فعالیت ها  و یک تحلیل جامع ازنگاه به آینده و گذشته است و یک هویت جمعی دارد.

وی همچنین تصریح کرد : ما باید تحریم سخت ظالمانه را تبدیل به فرصت و مقاومت کنیم به طوری که تحریم ما را یک فلز مقاوم نشکن سازد که در مقابل طوفان ها و حوادث نمی شکند.

30 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه برای اشتغال در حوزه زیلو فراهم می شود

فرماندار میبد هم در نشست برگزار شده به فعالیت های انجام شده در حوزه های گوناگون عمرانی ، فرهنگی ، ورزشی و… در سال گذشته اشاره کرد.

حسین فلاح همچنین موفقیت ها در حوزه زیلو با همکاری همه مردم و ارگان ها را برشمرد و از فراهم شدن اعتبارات در این حوزه که نزدیک به 300 نفر فعالیت دارند قدردانی کرد.

وی با اشاره به محقق شدن 30 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ، حس های خوبی را که در سطح شهرستان و استان برای تلاش و کوشش در جهت توسعه و آبادانی وجود دارد را ستود.

2 هزار و 500 نفر در سال گذشته در مرکز تحقیقات میبد پذیرش شدند

†مدیرکل سازمان بهزیستی استان یزد هم در این نشست گفت : مرکز تخقیقات ژنتیک میبد با همت خیرین و با توجه نقش و اهمیت پیشگیری از معلولیت ها از چند سال پیش شروع به فعالیت کرد و با نگاه خوب مسئولین شهرستان میبد و جذب اعتباری بیش ار 2و نیم میلیارد تومان و نیز گرفتن ردیف اعتباری مجزای دیگر که صرف توسعه و خدمات ارائه شده به مرکز می شود تا به حال به فعالیت خود ادامه داده است.

دکتر جلیل عفتی تعداد مراجعه کننده به این مرکز را در سال گذشته 2 هزار و 500 نفر عنوان کرد و افزود: وضعیت مرکز به گونه ای است که در سال 98 امیدواریم بتوانیم بسیاری از آزمایش ها و خدماتی که در حوزه ژنتیک در کشور نیاز است دراین مرکز که مورد مراجعه  افراد از سایر استان ها نیزهست انجام دهیم .