امام جمعه میبد گفت : اداراتی مانند اوقاف و مسکن و شهرسازی وظیفه دارند تا در فراهم آوردن زیر ساخت های لازم برای رفع نیازهای آموزش و پرورش جهت اختصاص دادن زمین همکاری داشته باشند.

آیت الله علیرضا اعرافی در نشست شورای آموزش و پرورش با تشکر از تلاش های مربیان ، معلمان و دست اندرکاران آموزش و پرورش و همچنین اهتمام آنها در حوزه تربیت و تشکیل کارگروه هایی که مرتبط با بیانیه گام دوم تشکیل شده است ارائه جدول برنامه ای که در آن  با مورد توجه قرار دادن هفت بند اصلی بیانیه گام دوم تمام فعالیت ها و برنامه های مرتبط با بیانیه  همراه با تقسیم کار و تعیین مسئولیت ها درج شده باشد را برای تصمیم گیری نهایی برای برش بیانیه گام دوم در حوزه آموزش و پرورش ضروری دانست .

وی در ادامه به تکمیل برنامه پنج ساله تعامل حوزه و آموزش و پرورش که ظرف 10 روز دیگر نهایی می شود اشاره کرد و گفت : باید وجود داشتن منابع مالی برای آموزش و پرورش به صورتی پایدار جهت اجرای برنامه ها و امور نرم افزاری مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه میبد همچنین خواست برگزاری جشن ها ، نیازها و … برآورد هزینه شود تا به ادارات شهرستان و نهاد هایی در شهرستان که می توانند در تامین هزینه های مشخص شده همکاری داشت باشند ارجاع داده شود.

وی در تصریح کرد : آموزش و پرورش را می توان با کالبدشکافی مورد ارزیابی علمی قرار داد تا تا به  نقاط قوت و ضغف امتیاز داده شود و جایگاه آموزش و پرورش در حوزه های مختلف مشخص شود.

برش شهرستانی از بیانیه گام دوم در برنامه سالیانه مدیران و مربیان مدارس

رئیس آموزش و پرورش نیز در این نشست اظهار امیدواری کرد تا شهرستان میبد در حوزه آموزش و پرورش بتواند از اولین شهرستان هایی باشد که برش شهرستانی  از بیانیه گام دوم انقلاب را در برنامه سالیانه مدیران و مربیان مدارس تعریف و تبیین کند.

محسن موحدی فرد با اشاره به برگزاری جشن کنکور به شیوه ای مطلوب ، کمک های انجام شده به دانش آموزان بی بضاعت ، تسهیلات نوروزی و… نام مدارسی را ذکر کرد که به نوعی ازفضای آنها در شهرستان استفاده می شود و یا اینکه از یک فضا برای چند آموزشگاه استفاده می شود.

وی در ادامه  آمار دانش آموزان امسال را با احتساب حدود یک هزار نفر از پیش دبستانی های تحت نظارت آموزش و پرورش 22 هزار و 748 نفر ذکر کرد و افزود : در سال آینده این آمار به 23 هزار و500 تا 24 هزار نفر خواهد رسید و با این آمار دانش آموز و سال جدید ، تنها  حدود 43 آموزشگاه داریم که البته 6 آموزشگاه  دیگر نیز در سال جدید به آموزشگاه های شهرستان اضافه خواهد شد اما باز هم در مناطقی از شهر کمبود فضاهای آموزشی داریم.

رئیس آموزش و پرورش میبد همچنین از اندک نیروهای ستادی آموزش و پرورش با توجه به آمار دانش آموزان و نیز پیاده سازی دولت الکترونیک به صورتی تمام معنا اشاره کرد.

60 هزار نفر از مردم میبد با آموزش و پرورش در ارتباط هستند

معاون پرورشی آموزش و پرورش میبد نیز با اشاره به فعالیت های انجام شده مرتبط با پرورش اخلاقی و معنوی دانش آموزان و نیز بیانیه گام دوم ، گفت : با احتساب خانواده های دانش آموزان حدود 60 هزار نفر از افراد جامعه با آموزش و پرورش سرو کار دارند و آموزش و پرورش  برای گسترش اخلاق و معنویت در جامعه با توجه به بیانیه گام دوم نقش تاثیر گذاری دارد.

جعفر شفاهی  در ادامه تصریح کرد : برای گسترش اخلاق و معنویت در جامعه سه طیف معلمان و مربیان ، مشاوران و دست اندرکاران آموزش و پرورش ، دانش آموزان و اولیا را برای به روز بودن باید مورد توجه قرار داد.

در این نشست به موفقیت های علمی ، هنری ، فرهنگی و ورزشی دانش آموزان نیز اشاره شد.